15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۲۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1185882
مدیرکل آموزش و پرورش استان در برنامه نمادین طرح رزمایش همدلی و کمک مومنانه:
همدلی و کمک مومنانه، نشان از آگاهی مردم و فرهنگ غنی ایران اسلامی است

​​​​​​​برنامه نمادین طرح رزمایش همدلی و کمک مومنانه با حضور مدیر کل ، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان و معاون اجرایی سپاه استان ، معاونین نواحی آموزش و پرورش 1 و 2 زنجان و روسای تشکل های دانش آموزی در مسجد ثارالله شهرک شهدای زنجان برگزارشد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ،ابراهیم رفیعی مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های فقه شیعی در منابع دینی ما، آگاهی به اقتضائات زمان است  گفت: این مقوله  باعث می‌شود که به مسائل روز بیشتر رسیدگی شود و در زمان غیبت امام عصر (عج)، مسئولیت این امر مهم با ولایت فقیه و در راس آن مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) خواهد بود.

رفیعی با اشاره به اقتضائات دوره انقلاب و دفاع مقدس، درایت امام خمینی (ره) در تشکیل بسیج و کمیته امداد و سایر نهادهای آن دوره اظهار داشت: همانطوری که مشاهده می شود تاثیر این نهادها همچنان در جامعه ملموس است به طوری که  فعالیت ها در دو حوزه سپاه و آموزش و پرورش طبق  موضوعات روز برنامه‌ریزی و اجرا می گردد.

وی در ادامه با اشاره به طرح شهید بهنام محمدی که به صورت مشترک در آموزش و پرورش و سپاه انجام می‌شود این موضوع را یکی از نمونه های همکاری آموزش و پرورش و سپاه معرفی نموده و که در این طرح مدارس مجری فعالیت خود را بر اساس " اقتضائات زمان " انجام می دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در زمینه کمک مومنانه به افراد نیازمند در دوره شیوع بیماری کرونا گفت: خلاقیت مقام معظم رهبری در این زمینه و فرمایشات ایشان، دوباره به کمک جامعه آمد و گشایش جدیدی در این زمینه ایجاد کرد وکمک گرفتن از مردم برای مردم در این برهه زمانی، عملکرد مطلوب خود را نشان داد که امروز ثمرات آن به صورت ملموس و عینی در بین مردم قابل مشاهده  است.

رفیعی افزود: این نشان از آگاهی مردم و فرهنگ غنی ایران اسلامی می باشد که هر  مشکلی در جامعه  پیش بیاید با کمک مردم راه حل های جدیدی برنامه‌ریزی می‌شود و این مصداق بارز جامعه اسلامی می باشد.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود ضمن تشکر از حضور پر رنگ نواحی و مناطق آموزش و پرورش و همچنین تشکل های دانش آموزی اظهار امیدواری کرد: این کمک های مومنانه هر چه سریعتر به دست خانواده های نیازمند برسد تا شاید گره کوچکی از مشکلات این قشر از جامعه باز شود.

 

به اشتراک بگذارید :