11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ۱۲:۱۸:۳۷
کد مطلب:  1185742
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس خبر داد :
دانش آموزان مدارس شبانه روزی می توانند برای شرکت در امتحانات حضوری به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه کنند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت : دانش آموزان مدارس شبانه روزی می توانند در نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود به صورت مهمان در امتحانات حضوری شرکت نمایند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، رسول قانونی در جلسه ویدئو کنفرانس با حضور معاونین آموزشی ، مسؤولین آموزش دوره های اول و دوم متوسطه نظری و فنی حرفه ای و کاردانش ، گروه های آموزشی و سنجش و ارزشیابی سراسر استان ،توجه به آموزش دانش آموزان را از مهمترین برنامه های حوزه کاری خود دانست و گفت :  در امر آموزش دانش آموزان، همکاران ما از روش های یاددهی یادگیری مختلفی استفاده می نمایند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در این جلسه که با هدف بررسی چگونگی برگزاری ارزشیابی پایانی و فرایند ثبت نام دانش آموزان ،تشکیل شد، گفت: یکی از این روش ها ،بهره گیری از آموزش مجازی است که از مزایای آن ایجاد تسهیل در فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان ،توسط همکاران فرهنگی است

قانونی در ادامه با اشاره به نحوه ارزشیابی از آموخته های دانش آموزان در پایه های مختلف تحصیلی، گفت : امتحانات پایه دوازدهم به صورت هماهنگ کشوری و حضوری و  با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی افزود:  همچنین با توجه به حساسیت هدایت تحصیلی در پایه نهم، امتحانات این پایه نیز به صورت مدرسه ای و با حضور فیزیکی همه دانش آموزان بر اساس برنامه امتحانی اعلامی از سوی آموزشگاه برگزار می شود .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت : به منظور رعایت حال دانش آموزان مدارس شبانه روزی ، این عزیزان می توانند در نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود به صورت مهمان در امتحانات حضوری شرکت نمایند .

رییس اداره دوره دوم آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس نیز در این جلسه گفت :  دبیران باید  بر اساس روش های مختلف آموزشی و با بهره گیری از فنون آموزشی مختلف به ارزشیابی آموخته های دانش آموزان بپردازند .

علی رضا شجاعی پور همچنین در خصوص نحوه برگزاری امتحانات در مدارس بزرگسالان ، آموزش از راه دور ، ارزشیابی درس آمادگی دفاعی و آزمایشگاه علوم تجربی و فرایند توسعه متوازن بین رشته ای نیز مواردی را مطرح کرد .

عبد الرضا سرانجام،  رئیس اداره دوره اول آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس  نیز به اختیارات شورای مدرسه بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت : دبیران  بر اساس فرایند تدریس و ارزشیابی در طول سال تحصیلی ،می بایست نمره ارزشیابی پایانی و مستمر نوبت دوم پایه های هفتم و هشتم را در ایام بیماری کووید 19 لحاظ کنند.

محمد رضا فرهادی ،رئیس اداره فنی و حرفه ای اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز به چگونگی ارزشیابی دروس تئوری و عملی و کارگاهی مربوط به هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش اشاره و همچنین در خصوص حضور فیزیکی دانش آموزان برای کارهای عملی و کارورزی ،با رعایت پروتکل های بهداشتی مواردی را یادآور شد . 

به اشتراک بگذارید :