28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ ۱۵:۰۸:۳۶
کد مطلب:  1185049
با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛
رونمایی از برنامه های سال ۱۳۹۹ وزارت آموزش و پرورش مستند به سند تحول بنیادین

با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش از برنامه های سال ۱۳۹۹ وزارت آموزش و پرورش مستند به برنامه اجرایی سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه کشور رونمایی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در برنامه نشست معاون اول رییس جمهور با شورای معاونان وزارت، از برنامه های سال ۱۳۹۹وزارت آموزش و پرورش مستند به برنامه اجرایی سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه کشور رونمایی شد.

با تصویب برنامه های زیر نظام های شش گانه سند تحول در افق ۱۴۰۴در شورای عالی آموزش و پرورش و ابلاغ آن از سوی رئیس جمهور، این برنامه ها مبنای تدوین برنامه های وزارت آموزش و پرورش مستند به سند تحول در طول برنامه توسعه ششم و هفتم قرار گرفت. در همین راستا برنامه اجرایی سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه تدوین و ضمن تصویب در شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول با امضای وزیر آموزش و پرورش جهت اجرا به واحدهای حوزه ستادی و ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

برنامه اجرایی سند تحول در طول برنامه ششم تکلیف وزارت آموزش و پرورش را تا سال ۱۴۰۰در اجرایی نمودن سند تحول روشن کرده است و برنامه های سنواتی بایستی بر اساس برنامه ششم تنظیم و اجرا گردد.

این برنامه دارای ۲۵بسته های تحولی به شرح زیر است؛ مدرسه خوانا، هر دانش آموز، حداقل یک مهارت، مهارت محوری و سمپاد، کیفیت بخشی به اجرای برنامه ویژه مدرسه (بوم)، هر دانش آموز، یک نقش اجتماعی، کنترل وزن و چاقی در دانش آموزان، تربیت اجتماعی، نشاط اجتماعی، شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد)، طرح آجر به آجر، مدرسه انطباقی و مداخلات به هنگام طلایی، بالندگی نیروی انسانی، استقرار نظام مکان یابی مدارس، پیوند سواد آموزی و زندگی، باز مهندسی شبکه ملی رشد، مدرسه کانون تربیتی محله، مدرسه پژوهنده، پایش و ارزیابی ملی نظام آموزش و پرورش، مسکن معلمان، طرح آشتی با آموزش (آبا)، شبکه مدارس صلح و دوستی جهان اسلام (آیسسکو)، طرح تابان، توسعه مدارس هیئت امنایی،تربیت معلم چند ساحتی و چند مهارتی، تربیت و توانمندسازی مدیران و ارزیابی، پالایش و تنقیح قوانین و مقررات.

برنامه های سال ۱۳۹۹وزارت آموزش و پرورش

به اشتراک بگذارید :