28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ ۱۵:۰۳:۲۱
کد مطلب:  1184749
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش:
باید از آموز‌ش‌های سنتی و تک بعدی عبور کنیم

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، گفت: باید از آموزش‌های سنتی و تک بعدی عبور کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، با اشاره به فراگیری رسانه های ارتباطی، تصویری و دیجیتالی در دنیای امروز گفت: باید قبول کرد که آموزش‌های تک بعدی و یک سویه در جهان امروز دیگر از اثر گذاری لازم برخوردار نیست و دانش‌آموز امروز، به مراتب با ذهنی پویاتر و جستجو گرتر به دنیای پیرامون خود می‌نگرد.
وی با اشاره به ضرورت پرداختن به شیوه‌های نوین آموزشی در تعلیم و تربیت امروز، اظهار داشت: البته قبل از هر چیز باید بسترهای لازم در خصوص توسعه فن‌آوری‌های نوین فراهم شود و با ایجاد زمینه‌سازی مناسب در مسیر آن گام برداشت.
بهارلو با تاکید بر اینکه فضای مجازی علاوه بر ظرفیت‌های بالای آن که می‌توان از آن استفاده بهینه نمود از آشفتگی و هم‌گسیختگی‌هایی نیز برخوردار است، تصریح کرد: باید مدیریت صحیحِ فضای مجازی را به دانش‌آموزانمان آموزش دهیم و در این زمینه آگاهی بخشی نماییم.
این مقام مسئول سرعت انتقال اطلاعات را در دنیای امروز را بسیار سریع و گسترده دانست و خاطرنشان کرد: سرعت و شتاب گسترده در انتقال داده ها، قطعا اشتباهاتی را نیز با خود به همراه خواهد داشت و ما باید در این زمینه نیز با آگاه سازی دانش‌آموزان، آنها را در تشخیص اطلاعات درست از غلط ، تجهیز نماییم.

به اشتراک بگذارید :