28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ ۰۸:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1183906
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
عملکرد آموزش و پرورش در دوران کرونا از نگاه مردم مثبت است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران بازگشایی مدارس در شرایط کنونی را در راستای تحقق عدالت آموزشی عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور، معلمان و کادر اجرایی مدارس همچون تکاورانی ایثارگر در کنار جامعه بهداشت و درمان کشور پا به عرصه فعالیت گذاشتند و با شعار آموزش تعطیل نیست، آموزشهای خود را از طرق دیگر پی گرفتند.

وی با اشاره به ابراز رضایت جامعه نسبت به عملکرد موفق معلمان اظهار داشت: برای پوشش بیشتر فرایند آموزشهای فضای مجازی، وزارت آموزش و پرورش به دنبال ایجاد بستری مناسب و امن برای پوشش حداکثری آن برآمد و شبکه شاد را راه‌اندازی کرد.

صیدلو میزان فراگیری دسترسی این شبکه را برای دانش‌آموزان خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: هر چند که با اجرا و توسعه این شبکه، امکان دسترسی برای بخش قابل قبولی از دانش‌آموزان فراهم شد اما در عین حال دانش‌آموزانی که به دلایل متعدد امکان بهره‌مندی از این ظرفیت را ندارند نیز نباید از آموزش جا نمانند.

این مقام مسول بازگشایی مدارس را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله  تصمیم‌گیری‌های آموزش و پرورش عنوان کرد که در جهت اجرای بیشتر عدالت آموزشی صورت پذیرفته است و گفت: برای پوشش بیشتر فرآیند تدریس، از ۲۷ اردیبهشت همه مدارس استان فعال هستند و دانش‌آموزان نیازمند به اموزش حضوری بنا به صلاحدید خانواده‌های خود می‌توانند در مدارس حضور پیدا کنند.

صیدلو در ادامه حضور دانش‌آموزان در مدارس روستایی را بیشتر از مناطق شهری عنوان کرد و گفت: امیدواریم در این فرصت باقی مانده از سال تحصیلی همه دانش‌آموزان چه بصورت حضوری و چه از طریق فیلمهای آموزشی و شبکه‌های مجازی دروس خود را فراگیرند.
 

 

به اشتراک بگذارید :