14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۱۴:۳۱:۰۱
کد مطلب:  1183760
...
جلسه کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برگزار شد

جلسه کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی صبح امروز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل آموزش و پرورش استان در تالار معلم تبریز برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، حیدر فتح زاده در این جلسه با بیان اینکه آموزش و پرورش دستگاه عظیم تربیتی و آموزشی است در ارتباط با بخش انتصاب مدیران مدارس گفت: نیاز است در انتصاب مدیران به این مرحله برسیم که بعنوان دستیار قبل از انتصاب بکارگیری شوند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان در ادامه افزود: مطالعه کتاب هایی که آینده نگری را در فرهنگیان تقویت می کند و فکر و اندیشه را وسعت می بخشد توصیه می شود تا بتوان با یک خرد جمعی راهکارهای مناسبی برای مواقعی مثل دوران بحران کرونا ارائه کرد.

وی با تاکید بر اینکه استعدادیابی فقط نباید بر روی دانش اموزان صورت گیرد، گفت: برای اینکه بهره وری سیستم را افزایش دهیم و یادگیری مبتنی بر اشتراک و خرد جمعی را پیاده سازی کنیم بهتر است دبیران و مدیران مدارس نیز استعدادیابی شوند.

به گفته فتح زاده دستگاه تعلیم و تربیت به غیر از رسالت آموزش و پرورش رسالت آگاه سازی با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی و اخلاق حرفه ای در راستای توسعه اعتماد سازی را هم برعهده دارد.

رویکرد آموزش و پرورش استان استفاده از ظرفیت درون و برون سازمانی برای ارتقای بهره وری

جعفر پاشایی نیز در ادامه جلسه کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت:رویکرد آموزش و پرورش استان در ۷سال گذشته استفاده از ظرفیت درون و برون سازمانی و ارتقای بهره وری بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: این رویکرد و بهره وری مورد توجه سازمان های ناظر بوده و ثمرات ملموسی داشته است و در این راستا در ارزیابی های سالانه در حوزه عمومی و اختصاصی یکی از دستگاه های موفق بوده است.

عملکرد مدیران مدارس به صورت مستمر ارزیابی می شود

عطایی نیز در ادامه جلسه یادآور شد: فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس طبق مقررات و چارچوبهای تعریف شده و بر اساس شرایط احراز عمومی و اختصاصی انجام میشود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان افزود: عملکرد مدیران انتخاب شده بطور مستمر و مداوم مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :