20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۰۹:۲۶:۲۴
کد مطلب:  MwavW9Tw
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان
برگزاری مراسم تقدیر از رؤسای ادارات آموزش وپرورش ومدیران مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرا در استان خوزستان

مراسم تقدیر از رؤسای ادارات آموزش وپرورش ،مدیران مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرا و رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان  مراسم تقدیر از رؤسای ادارات آموزش وپرورش ،مدیران مدارس علوم ومعارف اسلامی  صدرا  و رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی  استان خوزستان در سالن امام سجاد(ع) این اداره کل برگزار شد.

محمد تقی زاده در این مراسم گفت: كشور ایران همواره در علم و دانش پیشتاز بوده و علما و عرفا هم نزد ایرانیان از ارزش بالایی برخودار بوده و هستند.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان کشفیات جدید باستانی نشان می دهدكه خط به سومر تعلق نداشته و بلكه متعلق به جیرفت در استان كرمان است واین نشان می دهد كه ایران از پنج هزار سال قبل از میلاد خط را اختراع كرده و دارای یك تاریخ مكتوب هفت هزار ساله است. بهترین و زیباترین متون مذهبی قبل از اسلام نیز بر دیوارهای تمدن عیلامی در چغازنبیل نوشته شده است. به هر حال مواریث معنوی و علمی توسط معلمان باید حفظ و توسط دانش آموزان به نسل ها،مكان ها و ملل دیگر منتقل شوند.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان هشدار داد:‌ امروز اگر به معلم و دانش آموزان توجه نشود فردا باید هزینه های بسیار زیادی را در زندان ها، مراكز بازپروری و رفع اعتیاد داشته باشیم. اگر بخواهیم آسیب های اجتماعی را كاهش بدهیم باید معلم و مدرسه را اولویت اول خود قرار دهیم.

تقی زاده عنوان كرد:‌ اگر امروزه نارسایی ها و یا عقب ماندگی هایی را در آموزش و پرورش مشاهده می كنیم نباید زیاد سر خود را به درد آورده و یا دنبال علل بگردیم چون به نظر من خارج از چارچوب آموزش و پرورش و كتب درسی دانش آموزان مشكلی تاریخی همیشه آموزش و پرورش را همراهی كرده است كه در طول تاریخ معاصر، آموزش و پرورش هیچ وقت اولویت اول هیچ كدام از دولت های معاصر نبوده است. اگر علاقمند به تغییر و تحول هستیم باید آموزش و پرورش اولویت اول و معلم نیز نفر اول جامعه باشد.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان بیان كرد:‌ اگر این اولویت ها رعایت شد در سایر فصول مانند علم، دانش، تكنولوژی و صنعت هیچ مشكلی نخواهیم داشت.

تقی زاده با اشاره به اینكه معلمان خوزستانی با تمام توان خود در حال تلاش هستند، گفت: در شاخص های ملی ارتقای خوبی طی دو سال اخیر داشتیم .

وی یادآور شد: كنكور و امتحانات نهایی مقطع سوم متوسطه دو شاخص ملی هستند كه ضمن توجه به آنها ولی برای استان اولویت نیستند چون بارانداز نهایی آموزش و پرورش در خانه كنكور نیست بلكه در زمین ورزش، كلاس پیش دبستانی و خانه بهداشت (اولویت های جهانی) است.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد:‌ البته به دو شاخص ملی فوق نیز توجه داشته و فعالیت هایی برای تقویت آنها انجام دادیم. به منظور افزایش اعتماد به نفس در دانش آموزان و غرور استانی در خوزستان در زمینه تقویت جایگاه كنكور استان تلاش هایی صورت گرفته و خوشبختانه رتبه استان از ۲۱ به ۲۷ ارتقا پیدا كرد.

تقی زاده یادآور شد: بزرگترین بحران آموزش و پرورش را نداشتن برنامه می دانستم و بهترین كاری كه برای رفع این بحران انجام شد، برنامه ریزی و تعیین اهدافی مانند پیش دبستانی، بهداشت، ورزش، كنكور و سوادآموزی بود.

وی تأكید كرد: منابع مالی، انسانی، فضا و تجهیزات همه لازم است ولی اگر آنها را داشته و برنامه ریزی و هدفگذاری نداشته باشیم، هرگز موفق نخواهیم بود و نمی توانیم كاری را انجام بدهیم.

وی گفت:آموزش و پرورش در این استان به اولویت اول مبدّل شده و باعث پیشرفت های شگرفی شد. یكی از این پیشرفت ها تغییر رتبه علمی استان بود كه تنها چهار استان موفق به تغییر رتبه علمی خود در كشور شده بودند و خوزستان هم یكی از آنها بود.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان بیان كرد: هدفگذاری، برنامه ریزی و همچنین اطلاع رسانی و هماهنگی سه محوری هستند كه با توجه به آنها پیشرفت های خیلی خوبی را می توان كسب كرد.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه گلایه كرد: چرا باید این دغدغه وجود نداشته باشد كه آموزش و پرورش اولویت اول و معلم فرد اول جامعه باشد،‌ چرا باید مطالبات آموزش پرورش خوزستان از سال ۷۱ توسط نهادها، سازمان ها،‌ شركت ها و كارخانه های مختلف پرداخت نشود؟

تقی زاده با اشاره به مطالبه قریب به ۲۰۰ میلیارد تومانی آموزش و پرورش استان گفت: چرا باید تنها معلمان خوزستانی حتی یك سانتی متر مركز رفاهی و تفریحی نداشته باشند، با وجود اینكه همه می دانند چنین مراكزی در افزایش انگیزه شغلی تأثیر بسیاری دارند.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان در پایان گفت: زمانی می توانیم جامعه موفق داشته باشیم كه همه نگاه ها به سمت معلم، مدرسه و دانش آموز معطوف باشد.

حجت الأسلام بلک رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان خوزستان در این مراسم ضمن گزارشی از اقدامات وموفقیتها وبرنامه های مدارس علوم ومعارف اسلامی خواستار تعامل بیشتر وتوسعه این مدارس در سطح استان شد واز همکاری مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان ، رؤسای ادارات آموزش وپرورش نواحی ومناطق استان و مدیران مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرا تقدیر وتشکر نمود ودرپایان از آنها تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :