28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1182195
طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت:
انتصاب« حسن ملکی» به عنوان « رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی »

وزیر آموزش و پرورش طی حکمی، « حسن ملکی» را به عنوان « رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی » منصوب کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن حکم محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

 

برادر گرامی جناب آقای حسن ملکی

 

در اجرای ماده 5 قانون تشکیل سازمان، و با توجه به صلاحیت و تجربیات جناب عالی، به موجب این ابلاغ به عنوان « معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی» منصوب می‌شوید.

 

 امید است با اتکال به خداوند متعال، پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)و سیاست‌های ریاست محترم جمهور، ضمن توجه به اولویت‌ها و سیاست‌های وزارت متبوع، در اجرای موارد ذیل اهتمام جدی داشته و نتیجه اقدامات را مستمراً  به اینجانب گزارش نمایید.

 

1-اجرای دقیق قانون تاسیس سازمان، برنامه درسی ملی، بازنگری، اصلاح و بهبود سیاست‌ها و خط مشی‌های سازمان، در چهارچوب قوانین و مصوبات هیأت امناء و سایر اسناد تحولی.

 

2-توجه ویژه به جایگاه پژوهش در سازمان و نهادینه کردن آن در طراحی، تولید و اجرای برنامه های آموزشی و درسی و ایجاد نظام علمی برای استفاده از نظرات و تجربیات معلمان، مربیان، مدیران مدارس و صاحب نظران حوزه و دانشگاه.

 

 3-ارزشیابی از برنامه های درسی در حال اجرا و طراحی و تولید راهنمای برنامه درسی حوزه های تربیت و یادگیری، متناسب با نیازهای حال و آینده کشور و توجه به بیانیه گام دوم انقلاب و تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش در سال 1399.

 

4-توجه به اصل 15 قانون اساسی و برنامه‌ریزی برای آموزش مطلوب«زبان، خط و ادبیات فارسی؛  و توجه به نقش و اهمیت«فرهنگ، هنر و تاریخ اسلامی، انقلابی و ملی» در برنامه های درسی.

 

5-حفظ انسجام و وحدت«برنامه های درسی؛ با برنامه های درسی تربیت معلم» و«روش ها و اقتضائات اجرای برنامه در سطح مدارس» و«شیوه های ارزشیابی از پیشرفت یادگیری دانش آموزان».

 

6-توجه به جایگاه و نقش محوری «مدرسه» در چهارچوب فصل چهارم سند تحول، بعنوان کانون عرضه خدمات، فرصت ها و تحولات آموزشی، پژوهشی، تربیتی، اجتماعی و فناوری.

 

7-اتخاذ تدابیر لازم برای ایجاد ثبات نسبی در برنامه‌های درسی مصوب و تجدید نظر در حجم محتوای کتب درسی و فرآیند تولید و عرضه آن با استفاده از فناوری‌های  نوین آموزشی و پرورشی با تاکید بر انتقال از کتاب به سمت بسته‌های یادگیری.

 

8-برنامه ریزی دقیق برای آموزش و توانمندسازی معلمان، مربیان، مدیران مدارس و کارشناسان ستاد و سازمان و ایجاد سامانه مناسب برای شناسایی و حمایت از اختراعات، ابتکارات، خلاقیت ها و  نوآوری های معلمان و کارشناسان.

 

9-توجه جدی به مهارت آموزی و کارآفرینی، ایجاد تنوع در محیط‌های یادگیری و غنی سازی منابع یادگیری در سطح مدارس با هماهنگی و تعامل موثر با معاونین آموزشی، پرورشی، تربیت بدنی و روسای سازمان‌های وابسته، دانشگاه‌‌های تابعه و مراکز ستادی.

 

10-توجه به دست آوردها و تجارب مفید سازمان، به خصوص بودجه ریزی عملیاتی، جلب مشارکت و همکاری، پژوهشگران، کارشناسان و مدیران سازمان، برگزاری مستمر جلسات هیأت امناء و کمیسیون دائمی.

 

توفیق روز افزون جناب عالی را در انجام وظایف محوله از خداوند متعال مسألت دارم.

 

به اشتراک بگذارید :