22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۰۹:۱۰:۴۶
کد مطلب:  6MJqlt3P
وزیر آموزش و پرورش:
آموزش و پرورش، تامین کننده زيرساخت سرمايه انساني كشور است

وزیر آموزش و پرورش گفت : آموزش و پرورش، زيرساخت سرمايه انساني كشور را تامین می کند

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان كرمان، علی اصغر فانی در نشست شوراي اداري شهرستان رفسنجان با بیان اینکه  در راستای تحقق عدالت آموزشی براي يک دانش آموز در كشور مدرسه ايجاد كرده ایم، تصریح کرد: در كشور 110 مدرسه وجود دارد كه با يک دانش آموز و يک معلم، تعليم و تربيت در آنها رواج دارد.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در سراسر كشور هيچ دانش آموزي بدون مدرسه و بدون امكانات از تحصيل محروم نمانده است.

فانی با اشاره به تحصیل بيش از 13 ميليون دانش آموز در 105 هزار مدرسه، بیان داشت: آموزش و پرورش بزرگترين دستگاه اجرایی و تنها نماینده حاکمیت و دولت در اقصی نقاط کشور است.

وي با بیان اینکه بیش از يک ميليون معلم به اين دانش آموزان تدريس مي كنند، افزود: با احتساب والدين دانش آموزان  كه 26 ميليون نفر هستند، مي توان گفت؛ آموزش و پرورش، حدود 40 ميليون نفر مخاطب دارد.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: به تعبير بانك جهاني، سرمايه هاي انساني، طبيعي و فيزيكي اصلی ترین سرمایه های یک کشور هستند، اما كشوري توسعه يافته است كه نيروي انساني متفكر، متعهد و کارآمد داشته باشد.

فاني با بیان اینکه آموزش و پرورش، زيرساخت سرمايه انساني كشور را تأمين مي كند، اذعان كرد : اقتصاد دانش بنيان، يكي از اصول اقتصاد مقاومتي است که به سرمايه انساني و انسان فكور نياز دارد.

وي افزود: زماني هم آيت الله هاشمي رفسنجاني در يكي از مدارس بهرمان نوق رفسنجان تحصيل مي كردند كه در حا ل حاضر شخصيتي در رأس مجمع تشخيص مصلحت نظام است.

فاني با بیان اینکه رئيس جمهور كشورمان قبل از سفر به استان كرمان به استان سمنان سفر كرده بودند در آنجا مسئولان آموزش و پرورش سمنان هديه اي معنوي را به ايشان اهداء كردند که تصوير كارنامه دكتر حسن روحاني در سال سوم ابتدايي در دبستان سرخه سمنان بود، گفت: اين پيام مهمي دارد و آن اين است كه هر كدام از دانش آموزان پشت نيمكت، ممكن است در آينده بر مسند مهمي بنشينند و چرخ مملكت را به حركت درآورند.

وي به برخي دستاوردهاي مهم دولت تدبير و اميد اشاره كرد و گفت: در اين دولت ارتباطات بين المللي براي ايران ايجاد شد و در بسياري از مذاكراتي كه با كشورهاي جهان انجام مي شود ايران اسلامي به عنوان كشوري تعيين كننده و سرنوشت ساز است.

فانی طرح تحول نظام سلامت را يكي ديگر از دستاوردهاي دولت تدبیر و امید  عنوان كرد و گفت: با اجراي اين طرح مردم به راحتي مي توانند با هزينه هاي كم به درمان بيماري هاي حتي صعب العلاج و جراحي ها بپردازند.

وزیر آموزش و پرورش بيان كرد: برگرداندن آرامش و ثبات داخلي يكي ديگر از دستاوردهاي دولت تدبير و اميد است به گونه اي كه در سالهاي 91 و 92 بي ثباتي در قيمت ها و رشد روز افزون قيمت برخي اقلام مردم را كلافه كرده و تصميم گيري براي سرمايه گذاران سخت شده بود.

فانی همچنين كاهش تورم از حدود 42 درصد به حدود 12 درصد را يكي ديگر از كارهاي مهم دولت يازدهم دانست و افزود: رئيس جمهوري قصد دارد اين نرخ تورم را تک رقمي كند.

وی گفت: امسال سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل است و اميدواريم با عملي شدن اين سياست ها توسط تيم اقتصادي دولت با مسئوليت معاون اول رئيس جمهور بتوانيم زمينه هاي حركت به سوي اقتصادی پويا را شاهد باشيم.

به اشتراک بگذارید :