22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۰۹:۰۸:۵۳
کد مطلب:  5bVVvR8V
وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
وجود بیش از 5 هزار مدرسه یک تا پنج نفره در کشور

وزیر آموزش و پرورش از وجود بیش از 5 هزار مدرسه یک تا پنج نفره در راستای تحقق عدالت آموزشی در کشور خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان كرمان، علی اصغر فانی به عنوان نماینده ویژه دولت در جلسه شورای اداری شهرستان انار، با اشاره به فعالیت بیش از 105 هزار مدرسه در سطح کشور اظهار کرد : آموزش و پرورش ، تنها نماینده دولت و حاکمیت در اقصی نقاط کشور است.

وزیر آموزش و پرورش به فعالیت بیش از 100 مدرسه بایک دانش آموز نیز اشاره و اظهارکرد: وجود مدارس یک نفره در اقصی نقاط کشور، نشان می دهد دولت تدبیر و امید در راستای توسعه عدالت آموزشی گام های موثری برداشته است.

وي با بیان اینکه در کشور بیش از 5 هزار مدرسه یک تا پنج نفره نیزدر حال فعالیت هستند، گفت : هیچ دانش آموزی در کشوربه دلیل کمبود مدرسه از تحصیل محروم نیست.

وزیر آموزش و پرورش از تحصیل بیش از 400 هزار دانش آموز در مدارس شبانه روزی به منظور انسداد مبادی بی سوادی و تحقق عدالت آموزشی نیز خبر داد.

وی با اشاره به تحصیل  بیش از 13 میلیون دانش آموز در مدارس کشور،خاطر نشان کرد: کیفیت بخشی به  آموزش، استراتژی اصلی آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که آینده هرکشور در گرو وضعیت امروز آموزش و پرورش آن کشور است، خاطر نشان کرد: درصورت ارتقا کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی ، بسیاری از مشکلات موجود در کشور به حداقل می رسد.

فانی گفت: توجه به آموزش و پرورش اولویت اصلی دولت مردان دولت تدبیر و امید می باشد که در همین راستا ، بودجه 7 درصدی آموزش و پرورش در سال 1392 به بیش از 11 درصد در سال 1394 افزایش یافته است.

وی افزود: اجرای سند تحول بنیادین ، مورد تاکید مقام معظم رهبری است که مبنای برنامه ششم توسعه در آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید، اجرای این سند می باشد.

فانی تصریح کرد: سیاست ما در تربیت معلم ، پذیرش نیرو از بوم برای بوم است و این سیاست در دو سال اخیر در کشور اجرا شده است.

وزیر آموزش و پرورش ، از «دکتر حسن روحانی» رئیس جمهور ایران به عنوان پیام آور اعتدال و تدبیر نام برد و گفت : موفقیت های دولت تدبیر و امید در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، دیپلماسی و... بی نظیر است.

فانی فرجام برجام را یکی از موفقیت های تیم  دیپلماسی و مذاکره کننده هسته ای در سطح بین المللی دانست و اظهار کرد: آثار و برکات ارزشمند برجام  را به تدریج در سطح ملی و بین المللی شاهد خواهیم بود.

وی افزود : دیپلماسی فعال ایران در عرصه بین المللی باعث شده ایران هراسی و اسلام ستیزی که علیه جمهوری اسلامی ایران تدارک دیده شده بود خنثی شود.

فانی به رشد منفی اقتصادی کشور در سال 1392 نیز اشاره کرد و گفت : رشد مثبت اقتصادی و امنیت اقتصادی کنونی  حاکم بر کشور حاصل تلاش دولت مردان دولت تدبیر امید است.

وزیر آموزش و پرورش از مردم به عنوان سرمایه های اصلی کشور نام برد و خاطر نشان کرد : امروز مردم کشور به آینده امید وارند و امید مردم به آینده بهترین راهگشای مشکلات است

به اشتراک بگذارید :