24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۰۸:۴۸:۴۶
کد مطلب:  0fOWVbXU
کارشناس امور زنان آموزش و پرورش فارس خبر داد :
حضور 1600 دانش آموز دختر دوره اول متوسطه فارس در کارگاه آموزشی بهبود وضعیت بهداشتی

کارشناس امور زنان آموزش و پرورش فارس گفت : 1600 تن از دانش آموزان دختر فارس ،به همراه اولیای خود در کارگاه های آموزشی "طرح بهبود وضعیت بهداشتی و ارتقای آگاهی و وضعیت فرهنگی دانش آموزان دوره اول متوسطه استان " شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، زهرا قائدیان  با اعلام این خبر گفت: دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش ،با همکاری امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش فارس، در راستای برقراری عدالت آموزشی فرهنگی، اقدام به برنامه ریزی و اجرای "طرح بهبود وضعیت بهداشتی و ارتقای آگاهی و وضعیت فرهنگی دختران دانش ­آموز دوره اول متوسطه استان" با رویکرد محرومیت زدایی  نموده است.

وی گفت: بی‌شک دوران بلوغ، یکی از پرتنش‌ترین دوران‌ها‌ی زندگی هر دختری است و والدین در این دوران می‌تواند در  ایجاد آرامش روحی و روانی برای دختران خود  نقش تعیین کننده ای داشته باشند.

کارشناس امور زنان آموزش و پرورش فارس گفت: در راستای این طرح ،در مدارس محروم نواحی و مناطق استان فارس ،  یک هزار و 600 بسته های بهداشتی بین دانش آموزان  و 3200 جزوه آموزشی بین دانش آموزان واولیای آنها توزیع شد.

قائدیان افزود : همزمان با توزیع این بسته های بهداشتی 1600 تن از دانش آموزان و اولیای آن ها نیز  در کارگاه  های آموزشی دو ساعته این طرح  شرکت کردند.

وی ابراز امیدواری کرد که ،برگزاری دوره یاد شده و توزیع بسته های بهداشتی و فرهنگی  بتواند  به افزایش توانمندی دختران و تامین سلامت باروری آنان کمک نماید.

کارشناس امور زنان آموزش و پرورش فارس همچنین  گفت:  باید بدانیم که سلامت زنان به عنوان بخشی از جامعه تاثیر بسیار مهمی در سلامت کل جامعه  خواهد داشت ،علاوه بر اینکه اجتماع نیز در سلامت زنان بی تاثیر نبوده و کم و بیش سلامت باروری زنان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد .

به اشتراک بگذارید :