20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۰۸:۲۱:۳۲
کد مطلب:  3Tl7FMlb
معاون سواد آموزی فارس در دیدار با خانواده شهید سواد آموزی استان تاکید کرد:
باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت: شهدا ولی نعمت های ماهستند و ماباید ادامه دهنده ی راه آنان باشیم و تمام تلاشمان این است که در جهت زنده نگه داشتن یاد شهدا و فرهنگ شهادت قدمی برداریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم ، عیسی ملک پور به همراه جمعی از کارشناسان سوادآموزی ، مدیر سابق نهضت سوادآموزی فارس  ، رئیس و کارشناس امور شاهد و ایثار گران آموزش و پرورش فارس، از خانواده یک از شهدای سواد آموزی ،شهید مهرابی کیا دیدار کردند.

 در این دیدار ،معاون سواد آموزی فارس ضمن تبریک روز معلم گفت: شهدا ولی نعمت های ماهستند و ماباید ادامه دهنده ی راه آنان باشیم.

 ملک پور افزود: تمام تلاشمان این است که  به فرمایش مقام معظم رهبری ، در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا و فرهنگ شهادت قدمی برداریم .

وی گفت: در روز معلم افتخار دیدار خانواده آموزگار شهید ، معراج مهرابی کیا برای مجموعه ما موجب مباهات و سعادت است ،  و با توجه به اینکه این شهید بزرگوار  یک فرهنگی بسیجی بودند در بین ما فرهنگیان جایگاه ویژه ای دارند.

در ادامه  رییس سابق نهضت سوادآموزی استان که از دوستان شهید در دوران نوجوانی نیز می باشد، با بیان خاطره ای از شهید مهرابی کیا گفت : شهید مهرابی کیا در دوران نوجوانی با مسجد انس و رابطه ی تنگاتنگی داشت.

 سیروس پاک فطرت  افزود: وی همواره جوانان محل را  برای حضور درمسجد ، بویژه  شرکت درنمازجماعت ومراسمات مذهبی دعوت می کرد و اینگونه بود که زمینه آشنایی  من ودیگر جوانان محل را  با مسجد فراهم نمود.

در ادامه مادر شهید مهرابی کیا ،ضمن بیان خاطره ای از فرزند خود گفت: شهید قبل از حضور در نهضت سوادآموزی به مدت 2 سال در جنگ تحمیلی حضور داشتند و با پیام تاریخی  امام خمینی (قدس) مبنی برتشکیل نهضت سوادآموزی ،  به نهضت سوادآموزی روی آورده و به عنوان مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان سروستان مشغول به کار شده .

مادر شهید افزود: وی بعداز چند ماه مجددا برای حضور در عملیات خیبر به جبهه عزیمت کرد که در همان عملیات به درجه رفیع مفقودالاثری نائل آمده و پس از 12 سال انتظار به محل زندگی خود باز گردانده و به خاک سپرده شد.

گفتنی است در این دیدار، معاون سواد آموزی فارس  با اهدای لوح تقدیر ، از مادر و خانواده ی شهید قدر دانی کرد.

به اشتراک بگذارید :