13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ ۱۲:۳۳:۳۳
کد مطلب:  1180456
گزارشی از بازدید مدیرکل آموزش و پرورش از دبیرستان عفتیه در اولین روز بازگشایی مدارس بعد از تعطیلات کرونا؛
دبیران شاد قبل از شبکه شاد/ معلمانی که با شور و شوق در مدارس حضور یافتند

امروز شنبه 27 اردیبهشت ماه 99 اولین روز بازگشایی مدارس بعد از تعطیلات کرونایی است و مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با حضور در آموزشگاه عفتیه ناحیه 4 تبریز ضمن خوش آمدگویی به دبیران و کادر اجرایی تاکید کرد: حضور دانش آموزان در مدارس کاملا اختیاری بوده و صرفا جهت رفع اشکال خواهد بود و فعالیت مجازی معلمان در شبکه شاد ادامه خواهد داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی با حضور در آموزشگاه عفتیه ناحیه 4 تبریز ضمن حضور در شورای دبیران این مدرسه، با یادآوری اینکه حضور دانش آموزان در مدارس کاملا اختیاری است، گفت: فعالیت چشم گیر معلمان و دبیران استان در ایام تعطیلات اضطراری بسیار تحسین برانگیز بوده و با تدابیری که اندیشیده شده می توان گفت: همه دانش اموزان از آموزش های لازم برخوردار شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه معلمان و کادر اجرایی مدرسه از 27 اردیبهشت در مدارس حضور می یابند، تاکید کرد: حضور دانش اموزان صرفا جهت رفع اشکال بوده و هیچ اجباری برای حضور نیست و تمامی پروتکل های بهداشتی در این دیدارها رعایت می شود.

وی با بیان اینکه تمامی مدارس پیش از بازگشایی ضدعفونی و گندزدایی شده و به تجهیزات بهداشتی مجهز شده اند، گفت: امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری از 17 خرداد برگزار می شود و هماهنگی های لازم در حوزه های امتحانات استان انجام شده است.

مدرسه عفتیه پیش از ایام کرونا فعالیت مجازی شاد داشت

مدیر آموزشگاه عفتیه ناحیه 4 تبریز با اشاره به آمادگی این مدرسه برای بازگشایی با تاکید بر اینکه قبل از بازگشایی مدارس، موارد بهداشتی و ضد عفونی انجام شده و تجهیزات لازم در ابتدای ورود به مدرسه در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد، اظهار داشت: فعالیت مجازی دبیران این مدرسه در ایام تعطیلات کرونایی با نظارت کامل دایر بوده و تمامی دروس در همه پایه های تحصیلی تدریس شده است.

ناهید الماسی آذر با اشاره به ایجاد 4 کانال مجازی برای دبیرستان، افزود: بانک تدریس مدرسه مجازی عفتیه کانال مجازی اطلاع رسانی زمان و برنامه های درسی است که در اختیار دبیران و دانش آموزان قرار می گیرد و در ادامه 15 گروه مختلف با پایه های تحصیلی ایجاد شده که هر کلاس فعالیت درسی و رفع اشکال را با حضور دبیران به صورت 24 ساعته و انلاین ادامه می دهند.

مدیر دبیرستان عفتیه توضیح می دهد که دو گروه دیگر نیز در کنار این دو کانال مجازی ایجاد شده که تمامی اطلاعات و بخشنامه ها و گزارش های فعالیت معلمان در شبکه مجازی در آن درج می شود.

وی با یادآوری اینکه کلاس های مجازی این مدرسه قبل از تعطیلات اضطراری نیز هم زمان با کلاس های حضوری دایر بود، گفت: برای هر درس دفترنمره مجازی با نام دبیر مربوطه می باشد که برنامه روزانه، تکالیف و آزمون ها در آن درج شده است.

الماسی آذر خاطر نشان شد: در ایام تعطیلات دبیران و دانش آموزان مدرسه در شبکه مجازی و شاد حضور فعالی داشتند و تمامی فایل های صوتی و تصویری با آموزش کامل محتوای درسی در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :