21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ ۱۱:۱۴:۵۹
کد مطلب:  1178095
سازمان نهضت سوادآموزی ابلاغ کرد؛
دستورالعمل جبران وقفه آموزشی ایجاد شده در آموزش‌های حضوری

سازمان نهضت سوادآموزی دستورالعمل جبران وقفه آموزشی ایجاد شده در آموزش‌های حضوری را ابلاغ کرد.

به گزارش مرکز اطلاع ‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، سازمان نهضت سوادآموزی دستورالعمل جبران وقفه آموزشی ایجاد شده در آموزش‌های حضوری دوره‌های آموزش متأثر از شیوع ویروس کرونا در سال 1398 را به ادارات کل آموزش ‌و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

در بخشی از این دستورالعمل آمده است؛ آن دسته از کلاس‌هایی که تا پایان بهمن‌ماه فعال بوده و در مرحله آزمون‌های پایانی قرار دارند هرچه سریع­تر در صورت مهیا بودن شرایط برگزاری آزمون، نسبت به اخذ آزمون با رعایت ضوابط بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اقدامکنند.

همچنین درباره بررسی و برنامه‌ریزی آزمون سوادآموزان فردبه‌فرد مشروط به اعلام آموزش‌دهنده مبنی بر آمادگی سوادآموز برای شرکت در امتحان، تأکید شده است.

در این دستورالعمل به زمان ثبت نام و شروع فعالیت آموزشی، کلاس‌های طرح سوادآموزی اتباع و شیوه پرداخت حق‌الزحمه آموزش‌دهندگان اشاره‌ شده است که در ادامه خواهد آمد.

کلاس‌هایی که زمان ثبت و شروع فعالیت آموزشی آن‌ها بهمن و اسفندماه سال 98 بوده و متأثر از وضعیت حادث‌ شده عملاً جلسات و پیگیری آموزشی شایسته و بایسته‌ای انجام نداشتند، در سامانه سوادآموزی به‌عنوان ترک تحصیل اضطراری ثبت گردند و این کلاس‌ها می‌توانند هم‌زمان با شروع ثبت‌نام کلاس‌ها در سال 99 ثبت و فعالیت آموزشی خود را آغاز کنند.

تمامی کلاس‌هایی که بیش از 40 درصد مدت دوره آموزشی خود را گذرانده‌اند و فرآیند آموزش آن‌ها به اشکال مختلف مجازی و غیرحضوری استمرار داشته و بتوانند تا پایان خردادماه فرآیند آموزش را به اتمام برسانند مجاز به استمرار آموزش و برگزاری می‌باشند، اتمام فرآیند آموزش و برگزاری آزمون این قبیل کلاس‌ها تا قبل از شروع ثبت‌نام سال جدید الزامی است. در غیراینصورت این دسته از کلاس‌ها در سامانه سوادآموزی ترک تحصیل اضطراری ثبت می‌شوند و هم‌زمان با شروع ثبت‌نام در سال 99 به‌عنوانثبت نام جدید فعالیت آموزشی خود را آغاز خواهند نمود.

کلاس‌های طرح سوادآموزی اتباع موضوع توافق‌نامه با کمیساریای عالی پناهندگان، اتمام یافته تلقی شده و هر نوع تغییری در نتایج قبولی ممنوع است. بازه زمانی اجرای شیوه‌نامه سوادآموزی اتباع موضوع تفاهم‌نامه‌های سه‌جانبه فی‌مابین این سازمان با سازمان‌هایی امور پناهندگان نروژی (NRC) و ریلیف اینترنشنال (RI) و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، تابع ضوابط ابلاغ‌ شده است.

شیوه پرداخت حق‌الزحمه آموزش‌دهندگان بر مبنای نتیجه محصولی و به ازای سرانه سوادآموزان قبول ‌شده انجام می‌شود، به آموزش‌دهندگانی که موفق به اتمام فرآیند آموزش نشده؛ با هیچ‌یک از سوادآموزان تحت پوشش آن‌ها در پایان کار قبول نشوند؛ مبلغی پرداخت نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید :