2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ ۰۹:۵۱:۲۹
کد مطلب:  1177901
استاندار تهران در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مطرح کرد؛
شرایط تحصیل ۱۹۷۵ دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان تهران فراهم می شود

استاندار تهران با اشاره به ضرورت توجه به آموزش و پرورش از فراهم شدن زمینه تحصیل ۱۹۷۵ دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان تهران از طریق اعتبار دهیاری ها خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و به نقل از استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور مجتبی زینی وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مرکز غیردولتی کشور، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و سایر مسئولان برگزار شد، با اشاره به اینکه محرومیت های فضای فیزیکی نباید ذره‌ای خلل در رسالت و هدف گذاری امر آموزش و پرورش ایجاد کند، اظهار داشت: اولین دستور جلسه در مورد بازماندگان از تحصیل بود که موضوع بسیار مهم و اساسی می باشد.
 
وی ادامه داد: رابطه معناداری بین فقر سواد و بیسوادی با افزایش جرم و جنایت و آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، بنابراین هزینه کردن در امر آموزش و پرورش به نوعی سرمایه گذاری است و رویکرد پیشگیرانه دارد، همچنین ۱۹۷۵ نفر در استان تهران بازمانده از تحصیل هستند که تحصیل این افراد از طریق اعتبارات دهیاری ها پیگیری می شود.
 
استاندار تهران همچنین عنوان کرد: موضوع دیگر توسعه فضای کالبدی دانشگاه فرهنگیان است، چرا که این دانشکده صلاحیت لازم برای تربیت کسانی که قرار است امر آموزش، تعلیم و تربیت فرزندان را به عهده بگیرند، دارند پس نیاز به توجه ویژه دارد.
 
محسنی بندپی گفت: سرانه های آموزشی در استان تهران پایین است و اگر اختیار به خود استان داده شود تا ضمن برآورد داشته ها، نیازها و تقاضاها تدابیر لازم اتخاذ شود، اثرگذاری بیشتری دارد، چراکه در این زمینه مولدسازی اموال و دارایی مجموعه‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.
 
وی همچنین با اشاره به بازگشایی مشروط مدارس از ۲۷ اردیبهشت تاکید کرد: با شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش و پرورش شرایطی فراهم کرد که دانش‌آموزان از درس فاصله نگیرند، اکنون که برای رفع اشکال دانش آموزان مدارس بازگشایی می‌شود، ضدعفونی کردن مدارس باید مورد توجه قرار گیرد شهرستان های استان و همچنین شهرداری تهران این اقدام را در اولویت قرار دهند.

به اشتراک بگذارید :