17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ ۱۴:۳۴:۵۸
کد مطلب:  DON1wotp
فرماندار دماوند در همایش روز معلم :
معلمان نقش مهمی در تربیت نسل آینده كشور دارند

فرماندار شهرستان دماوند در آئین بزرگداشت مقام معلم در سالن شهدا دماوند از نقش مهم معلمان در تربیت نسل آینده كشور در تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، ناصر محمودی فرد فرماندار شهرستان دماوند در این همایش ضمن گرامیداشت مقام معلم و نقش تاثیرگذار معلمان در تربیت نسل فردای كشور گفت: معلمان به عنوان قشر زحمتكش و تاثیرگذار در تربیت نسل آینده كشور، نقش مهمی در تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی برعهده دارند.
وی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاكنون، كشور با بحران های بسیاری روبرو شده بوده كه یكی از این بحران ها، اعمال تحریم های ظالمانه علیه كشور بود.
وی با بیان اینكه هدف دشمن تضعیف آرمان های انقلاب و كشور ایران است، خاطرنشان كرد: با وجود تمامی توطئه های استكبار جهانی ، ایران اسلامی در سایه منویات رهبری معظم انقلاب و با استقامت و بردباری ملت ، با افتخار مسیر رشد و توسعه را طی كرده است.
محمد مشهدی‌عباسی مدیر آموزش و پرورش  دماوند نیز دراین همایش گفت: مقام معظم رهبری سال جدید را به عنوان سال 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' نامگذاری كردند كه نقش معلمان و فرهنگیان جامعه در تحقق این مهم بسیار موثر است.
وی افزود: آشنا كردن دانش آموزان با كسب روزی حلال، كارآفرینی، تعامل و وفای به عهد، انفاق و توجه به تولید ملی از موضوعاتی است كه می توان با نهادینه كردن این ارزش های اخلاقی و تربیتی نسل آینده كشور را به سوی رشد و بالندگی هدایت كرد.
شایان ذکر است ، در ادامه این همایش از ۱۲۰ معلم منتخب مدرسه، دو فرهنگی نمونه استانی، ۱۳ معلم منتخب استان و ۲۷ پیشكسوت فرهنگی شهرستان دماوند تقدیر شد.
شهرستان دماوند در استان تهران دارای ۱۵۶ واحد آموزشی با ۱۶ هزار دانش آموز است

 

به اشتراک بگذارید :