17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ ۱۲:۳۳:۲۰
کد مطلب:  0KPokACx
مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر :
پیامبران نخستین معلمان بودند که مردم را به دانایی رهنمون ساختند

مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر در راستای اهمیت تعلیم و تربیت و نقش ارزنده معلمین ، در تریبون نماز جمعه این شهرستان از جایگاه ویژه معلمین در جامعه خبر داد .

 به گزارش اداره  اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،  ،مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر ضمن اشاره به 36هزار شهید دانش آموز و 5 هزار معلم شهید اظهار داشت : اهمیت تعلیم و تربیت در نظام اسلامی ما در درجه بالایی قرار دارد و نخستین آموزگاران در جهان پیامبران بودند که سعی در خروج مردم از نادانی داشتند.
وی افزود:‌اسلام نیز توجه ویژه ای به کسب دانش داشته است و همواره به فراگیری علم و دانش تاکید ورزیده است.
حبیبی پور ادامه داد: اولین درخواست حضرت امام پس از پیروزی انقلاب در اختیار گرفتن نهاد آموزش و پرورش کشور بود و این موضوع اثبات کننده جایگاه این نهاد در کشور است.
مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر با تاکید برمجاهدت های شهیدان ، جانبازان و ایثارگران و خانواده معظم آنان گفت : پایداری ملت ایران مرهون عزیزان دیروز می باشد و اگر مجاهدت آنان نبود فضای همگرایی و همفکری کنونی در جامعه وجود نداشت.

این مقام مسول در ادامه با اشاره به پیامبران که نخستین معلمان بودند که مردم را به دانایی رهنمون می ساختند ، تصریح کرد : اهمیت و جایگاه تعلیم و تربیت در همین کلام امیرالمومنین علی (ع) کافی است که می فرمایند :هر کس کلمه ای به من بیاموزد مرا بنده خود ساخته است.

وی در پایان با اشاره ای به کمبود ساختمانهای آموزشی در این شهرستان اظهار کرد :خیرین مشارکت بیشتری در ایجاد فضاهای آموزشی نمایند و سرمایه های خود را در این مسیر هدایت نمایند که خود جزیی از باقیات صالحات محسوب می شود

 

به اشتراک بگذارید :