17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ ۱۱:۲۷:۲۸
کد مطلب:  3O36GUHC
مدیر آموزش و پرورش شهریار :
رسالت معلمی علم آموزی و اخلاق آموزی است که این مهم تنها با گفتار و رفتار معلم آموخته می شود

مدیر آموزش و پرورش شهریار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهریاراز رسالت معلمین و نقش و جایگاه آن در جامعه خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،مدیر آموزش و پرورش شهریاربا تاکید بر همسویی رسالت پیامبر و رسالت معلمین عزیز که همان علم آموزی است اظهارداشت : رسالت معلمی ؛ علم آموزی و اخلاق آموزی است که این مهم تنها با گفتار و رفتار معلم آموخته می شود .

وی  در ادامه گفت : آموزش پرورش شهریار بزرگترین منطقه آموزش و پرورش در کشور است که از قریب به 10هزار معلم و یکصد و30 هزار دانش آموز تشکیل شده است واین موضوع هم باعث فرصت و هم سبب چالش  هایی شده است و با  مجموع 683 واحد آموزشی  که در اختیارداریم هنوز هم با دشواری هایی روبرو هستیم .

این مقام مسئول در ادامه باتاکید به نامگذاری هفته معلم وتقارن آن با شهادت استادفرزانه آیت الله مطهری گفت :علت این نامگذاری به دلیل نقشی بوده که استاد مطهری برای زدودن آثار خرافه در اسلام و تقویت عنصر عقلانیت در دین اسلام بخصوص مذهب تشیع ایفا کردند به همین دلیل استاد فرزانه به عنوان معلم در انقلاب ایران نام برده شده. نقشی که ایشان در حوزه و دانشگاه ایفا کردند دانشجویان را با عنصر عقلانیت دین آشنا کرد و مذهب تشیع را به عنوان یک مذهب پیشرو عقلانی در بر دارنده خواسته های روز بشر معرفی نمودند .

 مدیر آموزش و پرورش شهریارادامه داد : در برهه ایی که عناصر تفکرات لیبرالیستی و مارکسیستی به دانشگاه حمله ور شده بودند و دانشگاه ها را با چالش هویت دینی مواجه کرده بود نقش استاد مطهری نقش بی بدیلی بود که  توانست با علم آموزی خودش که در قالب کتابها و نوشته ها تجلی پیدا کرده بود همه ی نیاز ها را با مولفه های اسلامی و دینی به ویژه مذهب تتشیع ارائه کند .

ذبیحی در پایان اظهار داشت : همین امر موجب شد کسانی که تاب اندیشه های پیشرو و بالنده ی استاد مطهری را به عنوان یک عالم فرزانه  هم در حوزه روز و دانش حوزه نداشتند ، نتوانستد تحمل کنند و  یکی از پایه های علمی کشور را که تاثیرات بیشتری می توانست در دانشگاه داشته باشد به شهادت رساندند بنده این تقارن را به فال نیک می گیرم و امیدوارم که معلمان نقشی را که استاد مطهری ایفا کردند بتوانند ایفا کنند.

 

به اشتراک بگذارید :