14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ۱۲:۳۶:۴۷
کد مطلب:  1173090
استاندار فارس در پیامی تصویری به همایش ویدئو کنفرانسی تقدیر از معلمان نمونه استان تاکید کرد:
جامعه با اهتمام معلمان سامان می یابد

استاندار فارس گفت : آموزش های معلمان است که منجر به تغییر در همه مولفه های اجتماعی می شود و جامعه ای سامان می یابد که در آن اندیشه والا ، دانایی و معرفت معلمان به نسل آینده منتقل شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر عنایت الله رحیمی در پیامی تصویری به همایش ویدئو کنفرانسی تقدیر از معلمان نمونه استان ، ضمن گرامی داشت این روز با اشاره به جایگاه و نقش بی بدیل معلمان در جامعه گفت: از تراوش اندیشه معلمان، جامعه سامان بخشیده می شود و معلمان در توسعه و تکامل انسان بویژه جوانان تاثیر ویژه ای دارند .  

استاندار فارس تغییرات مثبت اجتماعی جامعه امروز را حاصل عملکرد موفق معلمان دانست و  گفت : اگر امروز مهندسین مجرب ، پزشکان حاذق و نیروهای مختلف اثرگذاری را در جامعه داریم  ،همه محصول فکر، اندیشه ، تلاش و کار معلمانی است که همیشه جایگاه و منزلت بسیار ارزشمندی در نزد ایرانیا ن بویژه فارسی ها دارند .

رحیمی افزود: آموزش های معلمان منجر به تغییر در همه مولفه های اجتماعی می شود و این تغییرات موجب رفاه و امنیت می‌شود

وی افزود : اگر امروز توفیقی در جامعه وجود دارد و بعضا مدیران و دستگاه های اجرایی و نهادهای مختلف خود را در توسعه مملکت اثر گذار می دانند متاثر از دانش و آموزشی است که در اثر تلاش معلمان آموختند و امروز در عمل آن را به کار می گیرند .

استاندار فارس گفت : در حادثه همه گیری ویروس کرونا ، جایگاه اجتماعی و علمی معلمین  بیشتر نمایان شد و شاهد بودیم که چگونه معلمان عزیز با تعطیلی مدارس، بدون اینکه ملزم شوند و از آنها خواسته شده باشد ،خودشان با استفاده از هر امکاناتی که داشتند تلاش کردند تا تدریس متوقف نشود و دانش آموزان از تحصیل عقب نمانند و این ها خود نشان از ایثار و از خودگذشتگی این عزیزان دارد و جا دارد از نقش برجسته آنها تشکر کنم .

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر نقش محوری معلمان گفت : امیدواریم هر روز بر منزلت و شان معلمان افزوده شود  و بیشتر از پیش به سمت  دانش افزایی ، معرفت جویی و دانش پژوهی گام برداریم .

به اشتراک بگذارید :