17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ۱۲:۳۲:۱۳
کد مطلب:  1173076
دبیر ستاد استانی بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش فارس در همایش تقدیر از معلمان نمونه استان از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد:
تقدیر از 500 معلم نمونه استانی و منطقه ای در فارس

دبیر ستاد استانی بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش فارس گفت: همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم از 500 معلم نمونه استانی و منطقه ای در فارس تقدیر شد که 100 نفر از آنها معلم نمونه استانی و 400 نفر نیز برگزیده منطقه ای هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول احمدی ضمن تبریگ هفته بزرگداشت مقام معلم و گرامی داشت یاد و خاطره علامه شهید مطهری ، گفت: انتخاب معلمان نمونه بر اساس معیارهای علمی که برای این امر تدوین و تعریف شده صورت گرفته است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش فارس ،با اشاره به نمونه هایی از تلاش و ایثار معلمان برای تداوم امر آموزش در ایام درگیری جامعه با بحران کرونا ویروس، گفت: شما عزیزان در این بحران خوب درخشیدید و این جای افتخاری است  برای آموزش و پرورش کشورمان.

احمدی با بیان اینکه "معلم نمی تواند نسبت به سرنوشت جامعه و دانش آموزان خود بی تفاوت باشد"گفت: نمونه های زیادی از معلمان ما هستند که در این ایام بیکار ننشسته و با استفاده از شیوه های مختلف و بکار گیری ابتکار و خلاقیت ،با شور و شوق به وظایف خود عمل می نمایند.

وی افزود: البته عزیزان که وارد این عرصه شده اند نه فقط در عرصه آموزش و پرورش بلکه در عرصه اجتماع و خدمت رسانی به اقشار جامعه نیز خوش درخشیدند که از جمله این ایثار و فداکاری ها می توان به معلمانی که تمامی دریافتهای ناچیز خود را هزینه کرده اند تا مواد ضدعفونی تهیه کنند و یا با خرید گوشی تلفن کمک کنند که دانش آموزان بتوانند از شبکه شاد بهره مند گردند ، اشاره کرد.

دبیر ستاد استانی بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش فارس ، عملکرد معلمان در این ایام را مایه  افتخار دانست و گفت: این رویداد اثبات نمود که هیچ چیزنمی تواند مانع کار معلمی شود.

وی با اشاره به  ابراز نگرانی معلمین از عدم  حضور مستمر و فیزیکی خود در مدرسه ، گفت: اعتقاد همکاران ما این است که شاید بتوان بخشی از کاستی های آموزشی را از طریق فضای مجازی جبران نمود ،اما حضور معلم  و نقش الگویی و تربیتی آنها  می تواند در بین دانش آموزان ایفا کند قطعا این خلاء پر نخواهد شد.

احمدی در تشریح چگونگی انتخاب معلمان نمونه نیز گفت: بعد از دریافت شیوه نامه انتخاب معلم برتر، با هماهنگی وزارت و به ابتکار استان شیوه نامه ای تدوین شد که به جای معیارهای قبلی انتخاب معلم نمونه که معلم نقش آنچنانی در آن نداشت، معیارها و ملاک های همچون ؛جلوه های ایثار معلمی ، روشهای نوین تدریس ، کارها و اقدامات الگویی،  بحث تحقیق پژوهش  و دوره های آموزشی در نظر گرفته شد.

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش فارس افزود: بر اساس همین شاخص های تدوین شد ، اطلاعات دریافتی از مناطق و شهرستانها منجر به این شد که 100 نفر از معلمان با امتیازهای بالاتر به عنوان معلمین نمونه استانی و 400 معلم  نیز بر اساس جمعیت هر شهرستان و منطقه به عنوان برگزیده منطقه ای معرفی گردند.

به اشتراک بگذارید :