21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ۲۰:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1172865
اولین جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برگزار شد/
استاندار: معلمان، پیشگامان تغییر و تحول در جامعه هستند/ قدردانی از تلاش‌های معلمان در آموزش مجازی دانش‌آموزان

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی سه شنبه 16 اردیبهشت ماه 99 در سالن جلسات عمارت استانداری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه  معلمان در رفع مشکلات مختلف جامعه،  اظهار داشت: در سایه تلاش‌ها و مجاهدت‌های بزرگمردانی همچون شهید مطهری که معلمی را اشتعال می‌دانست نه اشتغال، شاهد به ثمر نشستن بیش از پیش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در کشور هستیم.

وی با اشاره به توجه بیشتر نسبت به علم و آموزش در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: باید نسبت به مقوله علم و آموزش، نگرش سرمایه‌گذاری داشت نه نگرش مصرفی. هرچند اقدامات بسیار مطلوبی در این زمینه توسط دستگاه تعلیم و تربیت انجام شده ولی باید بهتر و بیشتر از گذشته استمرار یابد.

وی آموزش و فرهنگ را از مهم‌ترین ایدئولوژی‌های مورد توجه در جامعه قلمداد کرد و ادامه داد: افتخار می‌کنیم پیرو مکتب و آیینی هستیم که آموزش و پرورش در آن به عنوان یکی از اعتقادات مسلم و پذیرفته شده محسوب شده و محدود به زمان خاص نیست.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در مدیربت بحران‌ها، گفت: در ماه‌ها و هفته‌های اخیر شاهد فعالیت‌های بسیار خوب دستگاه تعلیم و تربیت و معلمان بودیم که با وجود شرایط سخت اجازه ندادند مشعل علم‌آموزی و تربیت دانش‌آموزان خاموش شود.

پورمحمدی در همین راستا ادامه داد: ثمره درخت تنومند تعلیم و تربیت در طول زمان، بهتر و بیشتر خواهد شد، چنانکه در کنترل بیماری کرونا شاهد نقش آفرینی موثر مدافعان سلامت هستیم که تربیت یافتگان معلمان فداکار هستند.

وی اظهار داشت: در سایه همین تلاش‌هاست که باوجود دشمنی‌های استکبار جهانی با ملت ایران، تحسین و اعجاب سازمان‌های بین‌المللی از عملکرد جمهوری اسلامی ایران در مدیریت و مقابله با کرونا برانگیخته شده است.

وی همچنین با اشاره به آخرین تعریف یونسکو از «سواد» و شاخص‌های سیزده گانه آن، گفت: توانایی تغییر، جدیدترین تعریف سازمان جهانی یونسکو از مقوله «سواد» است که به جرات می‌توان معلمان را اصلی‌ترین مصادیق این تعریف در جامعه دانست.

افزایش انگیزه در معلمان رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم تشکیل مدرسه مجازی، شبکه شاد و طرح معلم یاران را مصداق زایش فرصت ها از دل بحران و سختی ها دانست و گفت: قشر زحمت کش کادر درمانی و قشر فرهنگی در این روزهای بحران کرونا از جان مایه گذاشتند.

جعفر پاشایی با بیان اینکه در هفته معلم در سطح استان از ۱۳۳نفر از معلمان و سه خانواده شهید تجلیل شد، افزود: رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان توجه ویژه به بازنشستگان، گسترش و توسعه بیمه های عمرو پس انداز و افزایش انگیزه در معلمان است.

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :