23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ۲۲:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1172859
آیین بزرگداشت مقام معلم به صورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد

با حضور رئیس جمهور و مقام عالی وزارت و از طریق ویدئوکنفرانس از منتخب استانی و کشوری معلمان آذربایجان شرقی در عمارت استانداری تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در مراسم بزرگداشت هفته معلم، با دستور افتتاح رسمی سامانه شاد، تداوم فعالیت و تقویت این سامانه را حتی پس از بازگشایی کلاس‌ها ضروری دانست وگفت: به مرکز ملی فضای مجازی دستور داده‌ام یاری و کمک کنند که سامانه شاد تکمیل و نواقص آن رفع شود.

رئیس جمهور یادگیری یک مهارت در کنار زبان دوم و سواد مجازی برای دانش آموزان را ضروری خواند و توجه به تربیت و اخلاق، تقویت زبان فارسی و همچنین سلامت دانش آموزان را بسیار مهم برشمرد.

محسن حاجی میرزایی نیز در آیین بزرگداشت مقام معلم که با حضور رئیس جمهور و بطور ویدئو کنفرانسی با معلمان نمونه سراسر کشور برگزار شد، با گرامیداشت یادوخاطره شهیدان مرتضی مطهری، باهنر و رجایی و ۵ هزار شهید معلم و ۳۶ هزار دانش آموز شهید و تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های مهمی که حکومت‌ها را با آن می‌سنجند حل پایدار مسائل است و اینکه حکومت‌ها بتوانند مسائل را حل کنند و در شرایط غیر منتظره به سرعت وضعیت را مدیریت کنند و برای پیشرفت و تعالی جامعه برنامه ریزی کنند.

وی افزود: این کارآمدی محصول اثربخشی نهادهای حکومت است و مهم‌ترین عامل در دست‌یابی نهادهای کارآمدی بر اساس وحدت نظری کارآمدی جریان یادگیری جامعه است هرچه این جریان با کیفیت‌تر، هوشمندانه و دقیق‌تر باشد نهادها و جامعه کیفی‌تر خواهند بود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه رکن مهم تحولات جامعه نظام تعلیم و تربیت است، گفت: امروز ما، محصول آموزش و پرورش دیروز ماست و برای این محصول معلمان نقش کیفی و اصلی را دارند و معلمان جانشین تمام نداشته‌ها هستند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: معلم حامل امانت نظام و خانواده‌ها است و نظام چشم امید به اقدامات معلمان دارد و خانواده‌ها فرزندان خودرا به معلمان می‌سپارند لذا هرچه معلم توانمندتر و با انگیزه‌تر باشد بهتر خواهد بود.

حاجی میرزایی تاکید کرد: سیاست ما در آموزش و پرورش در قبال معلمان تقویت توانمندی‌ها، افزایش صلاحیت‌های حرفه‌ای، افزایش انگیزه آنان و ارتقای منزلت و معیشت و معلمان است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای اینکه معلمان با کیفت‌تری داشته باشیم، ستادی تشکیل داده‌ایم که بطور مستمر ساماندهی کمی و کیفی معلمان را برنامه ریزی می‌کنیم.

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :