0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ۰۷:۳۸:۰۸
کد مطلب:  1172520
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران:
بزرگترین لذت و پاداش هر معلمی، توانمندسازی شاگردانش است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران در مراسم تجلیل از برگزیدگان منطقه‌ای و استانی آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر گفت: بزرگترین لذت و پاداش هر معلمی،توانمندسازی شاگردانش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و به نقل از اسلامشهر، مهدی درخشانی معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران، ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: در شهرستانهای استان تهران به دلیل گوناگونی فرهنگ و قومیت‌های مختلف تدریس و ارتباط‌ گیری در کلاس کار پیچیده‌ای است و این پیچیدگی باعث می‌شود، کار معلمان سخت‌تر شود که در نهایت منجر به افزایش توانمندی ایشان می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه فرایند انتخاب معلمان نمونه در سال‌های اخیر با توجه به شاخص‌های مدرسه‌ای و منطقه‌ای به صورت دقیق‌تری انجام شده است اظهار داشت: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توسط معلمان، باعث تحول در جامعه می شود و وقتی فرهنگیان این سند را مطالعه و درجهت اجرای آن گام بردارند، اهداف آن به خوبی محقق می شود.

درخشانی ضمن تاکید بر تقویت مهارت‌های فردی و تربیت دانش‌آموزان جهت انتخاب آگاهانه در زندگی، وقت و انگیزه و احساس امید و انرژی را سرمایه‌های یک دانش‌آموز دانست.

وی از معلمان عزیزی که در این شرایط خاص زحمات ارزشمندی را انجام دادند به طور ویژه تشکر کرد و گفت: آموزش مجازی محدود به ساعت نمی باشد و معلمان در این شرایط با ایثار و ازخودگذشتگی و امکانات محدودی که در اختیار داشتند، خوش درخشیدند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران با اشاره به اجرا و راه اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزن (شاد)، گفت: آموزش و پرورش به عنوان اصلی‌ترین متولی آموزش فرزندان، باید متناسب با سرعت تغییرات و نیاز جامعه به تکنولوژی آموزشی و کمک آموزشی در جهت ارتقاء کیفیت آموزش مجهز گردد.

این مقام مسئول ادامه داد: برنامه شاد با 15میلیون مخاطب مستقیم و 40میلیون مخاطب غیرمستقیم نیازمند یک زمینه بوده است که مانند هر برنامه جدیدی با اشکالاتی همراه می باشد که تیم متخصصان داخلی در جهت پوشش کیفی و کمی و بررسی مشکلات و نواقص سامانه تلاش می‌نمایند.

درخشانی تصریح کرد: بروز شرایط بحرانی و شیوع ویروس کرونا، فرصت را برای ایجاد و تقویت بستر آموزش‌های مجازی در آموزش و پرورش فراهم می‌آورد، که نوید‌بخش تغییرات بنیادین و نوین در این حوزه خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :