17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ۲۳:۳۹:۵۷
کد مطلب:  1172398
استاندار فارس در حاشیه نشست مشترک معلمان نمونه فارس با رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد:
تغییرات مثبت اجتماعی نتیجه عملکرد موفق معلمان است

استاندار فارس گفت : آموزش های معلمان منجر به تغییر در همه مولفه های اجتماعی می شود که حاصل آن رفاه و امنیت است و تغییرات مثبت اجتماعی کنونی نیز نتیجه عملکرد موفق آنها است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر عنایت الله رحیمی در مراسم تقدیر رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش از معلمان نمونه کشور به صورت ویدئو کنفرانس، ضمن گرامی داشت این روز با اشاره به جایگاه و نقش بی بدیل معلمان در جامعه گفت: بهترین خاطرات ما مربوط به دوران تحصیل است و اگر امروز شاهد تغییرات مثبت اجتماعی هستیم نتیجه عملکرد موفق معلمان است.

استاندار فارس افزود: آموزش های معلمان منجر به تغییر در همه مولفه های اجتماعی می شود و این تغیرات موجب رفاه و امنیت می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس خاطر نشان کرد: دولت تلاش های زیادی برای تامین نیازهای معلمان و حل مشکلات آنان انجام داده و باید بدانیم که هزینه کرد در این بخش سرمایه گذاری است.

رحیمی ابراز امیدواری کرد: در زمینه حذف مدارس خشتی و گلی استان فعالیت های خوبی انجام گرفته و همچنین در بحث ایمن سازی وسایل سرمایشی و گرمایشی مدارس نیز اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه مدیریت در مجموعه آموزش و پرورش با خرد جمعی انجام می شود اظهار داشت: خوشبختانه شرایط خوبی در این مجموعه حاکم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در حاشیه این مراسم ،ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: برای انتخاب معلم نمونه در استان های مختلف کشور، شاخص هایی وجود دارد  که بر اساس امتیازاتی همچون فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی ، سنوات خدمت و ...  معلمان نمونه در سطح استان تعیین و مورد تقدیر قرار می گیرند.

دکتر فرهاد اسماعیلی ، بزرگترین خواسته معلمان را بها دادن به نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت:  معلمان خواهان این هستند که بدور از شعار ،نظام تعلیم و تربیت در اولویت اول کشور قرار داشته باشد و اینگونه سایرمسائل و مشکلات معلمان نیز مرتفع خواهد شد.

گفتنی است این جلسه با ارائه گزارش و گفت و گوی معلمان منتخب چهار استان کشور با رئیس جمهور و ارائه لوح تقدیر رییس جمهور به پنج معلم نمونه استان از طرف استاندار فارس پایان یافت.

به اشتراک بگذارید :