2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ۲۳:۰۵:۵۴
کد مطلب:  1172369
رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
اجرای  طرح کشوری رزمایش کمک مومنانه در حوزه مشارکتهای مردمی

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از اجرای  طرح کشوری رزمایش کمک مومنانه در حوزه مشارکتهای مردمی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، اکبر قنبری  رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری با توجه به لزوم استمرار همدلی و مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب شیوع ویروس کرونا و افزایش تاب‌آوری جامعه با امدادرسانی معیشتی و کمک به نیازمندان، گفت:جلسه هماهنگی اجرای رزمایش کمک مومنانه از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت متبوع و با مشارکت بسیج فرهنگیان برگزار و اجرای این رزمایش به ادارات مشارکتهای مردمی استان ها ابلاغ گردید.

  وی هدف از اجرای این طرح را کاهش فشار اقتصادی جامعه ی هدف و تکریم و امیدبخشی در بحران ناشی از بیماری (کرونا )کووید 19 دانست و افزود: بر اساس این طرح مقرر گردید از ظرفیت مدارس و مراکز غیردولتی و هیات امنایی و جامعه خیرین حوزه مشارکتهای مردمی بهره برداری شود.

  قنبری تصریح کرد:این رزمایش که در راستای جلب مشارکت همگانی، ایجاد انسجام و سازمان‌دهی کمک‌های مردمی با در نظر گرفتن آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود، در تأمین مایحتاج ضروری افراد آسیب‌پذیر جامعه با محوریت اطعام و افطاری دادن به مستمندان و نیازمندان و تهیه اقلام بهداشتی خصوصاً در جریان ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همت خیرین در حوزه مشارکت های مردمی بتوانیم در این شرایط خاص به یاری هموطنان نیازمندمان برسیم .

به اشتراک بگذارید :