26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ۱۱:۲۲:۲۸
کد مطلب:  1171869
سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
تولید بیش از 750 فیلم آموزشی توسط دبیران متوسطه استان

  همزمان با آغاز هفته گرامیداشت مقام معلم، اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه از دبیران فعال که در آموزش تلویزیونی و مدرسه مجازی وبگاه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران فعالیت داشتند تقدیر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، غلامرضا بختیاری سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید استاد مرتضی مطهری و  تبریک فرارسیدن هفته معلم گفت : در پی تعطیلی مدارس سراسر کشور با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی با همکاری دبیران توانمند و فعال استان به ایجاد بستر آموزش از راه دور اقدام نمود که  این امر از روز شنبه 10 اسفند 1398 با حضور دبیران برجسته دوره اول و دوم متوسطه در پخش زنده تلویزیونی برنامه های آموزشی و با هدف کاستن دغدغه خانواده ها و اولیای مدرسه پیرامون عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان آغاز شد.

وی افزود: سپس با همکاری اداره فناوری و تخصیص فضایی مجازی برای بارگزاری آثار تولید شده توسط دبیران خلاق استان، مدرسه مجازی نیز روی وبگاه اداره کل آموزش و پرورش استان شکل گرفت و لینک آن از طریق گروه های مختلف به اطلاع دبیران، مدیران مدارس و دانش آموزان رسید.

 

بختیاری با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته و حتی در ایام تعطیلات رسمی نوروزی، 21 نفر از دبیران دوره اول و دوم متوسطه این استان در شبکه های تلویزیونی به برنامه های آموزشی پرداخته اند ، تاکید کرد:  بالغ بر دویست خرده جلسه تدریس برای بخش های باقیمانده از کتاب های درسی ارائه گردید.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دبیران و سرگروه های درسی مناطق نیز با هدایت مسؤولین دبیرخانه های درسی استان به ساخت و تولید فیلم های آموزشی پرداختند، تصریح کرد: 109 اثر با استانداردهای مطلوب در سایت استانی بارگزاری شد و این تولیدات تا کنون از مرز 750  فیلم هم فراتر رفته است.

 

بختیاری با ابراز خرسندی از همت و تلاش مجدانه همکاران استان در تحقق شعار "آموزش تعطیل نیست" خاطرنشان کرد:این معاونت  از زحمات این معلمان که در این برهه خاص و شرایط پیش بینی نشده، دوشادوش اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی استان به فعالیت پرداختند، تقدیر کرد.

 

  گفتنی است حضور همکاران در برنامه های تلویزیونی و بارگزاری آثار آموزشی تولید شده در مدرسه مجازی وبگاه اداره کل استان همچنان ادامه دارد.

به اشتراک بگذارید :