16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ ۱۴:۴۸:۴۹
کد مطلب:  1171203
برگزاری همایش بزرگداشت روز ملی روان شناس با حضور 200 تن از مشاوران و رابطان هسته های مشاوره استان از طریق ویدئو کنفرانس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: مشاوران با توجه به نقش ویژه ای که در هدایت و راهنمایی دانش آموزان دارند، باید نسبت به ارتقای سطح علمی تخصصی خود اهمیت ویژه ای قائل شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر فرهاد اسماعیلی ، در ارتباط زنده از طریق ویدئو کنفرانس با 200 تن از مشاوران و رابطان هسته های مشاوره سراسر استان، ضمن گرامیداشت نهم اردیبهشت ماه ، روز ملی روان شناس، بر لزوم  استفاده از دانش روان شناسی در تمامی زوایای زندگی و توجه به روان شناسی اجتماعی تاکید کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس حضور مشاوران در مدارس را برای بهبود کیفیت هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم، الزامی دانست و گفت: با توجه به عدم آشنایی کافی دانش آموزان و اولیا ایشان با رشته های دانشگاهی و همچنین مشاغل مختلف که نیاز جامعه امروز را برآورده می سازد، نقش مشاوران در این زمینه بیش از پیش پر رنگ تر شده و مشاوران می بایست نسبت به ارتقای سطح علمی تخصصی خود اهمیت ویژه ای قائل شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز به خدمات ارزشمند مشاوران در زمینه ارتقا بهداشت روان، استعداد یابی، هدایت تحصیلی شغلی و مشاوره سازشی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: نقش مشاوران در فرایند آموزشی و پرورشی مدارس، چشمگیر و درخور ستایش داناست.

جهانبخش بانشی گفت: در جهت جبران کمبود نیروی مشاور مدرسه در سطح استان برنامه ریزی هایی صورت گرفته که از آن جمله اجرای طرح تغییر سمت همکاران فرهنگی داوطلب واجد شرایط به مشاور مدرسه است که در سال جاری بصورت گسترده تر در سطح استان پیگیری خواهد شد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: در طی دو ماه گذشته بیش از  5 هزار نفر از دانش آموزان، به صورت غیر حضوری از خدمات راهنمایی و مشاوره تلفنی حدود 500 نفر از مشاوران آموزشگاه ها، هسته ها و مراکز مشاوره طولاستان بهره مند شده اند.

طیبه رحیمی، توانمند سازی و ارتقای سطح علمی تخصصی مشاوران مدارس را از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی و دوره های تخصصی ضمن خدمت از اهداف اصلی و مهم اداره مشاوره دانست.

وی افزود: در همین راستا تا کنون بیش از 60 کارگاه تخصصی، توسط اداره مشاوره تربیتی تحصیلی برای مشاوران مراکز، اعضا گروه های آموزشی مشاوره و همچنین سرگروه های رابطان استان برگزار شده است. 

در حاشیه این همایش از خدمات محمدرضا دهقانی کارشناس مسئول پیشین مشاوره که به افتخار بازنشستگی نائل شده است، با لوح تقدیر تشکر و قدردانی شد.

به اشتراک بگذارید :