22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ ۰۹:۳۰:۳۴
کد مطلب:  1168472
150 هزار محتوای آموزشی در آذربایجان غربی توزیع شد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: 150 هزار بسته آموزشی در مناطق اموزشی استان توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی مهین منافی روز شنبه در مصاحبه رادیویی در برنامه مردم و مسوولان آذربایجان غربی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان وفرا رسیدن هفته معلم با تشریح فعالیتهای اموزش وپرورش و اموزگاران و معلمان در ایام تعطیلی کرونایی افزود: فعالیت آموزش وپرورش به اشکال مختلف وبا کمک از ارگانهای صدا وسیما ومخابرات از 10 اسفند با اموزش شبکه آموزشآغاز وسپس شبکه۴به آن اضافه شد.

وی بیان کرد: در طول ۶۴روز یکهزار و 188باکس محتوا در دروس ودوره های تحصیلی ابتدایی دوره اول ودوم ومتوسطه اول ودوم وفنی وکاردانش بارگذاری شده است.

وی اضافه کرد: از طریق پنج کانال اداره کل و توسط پیام رسان ایتا از ۱۴اسفند تا به امروز بیش از ۷۵۰محتوا در  دوره متوسطه وتقریبا به همین نسبت در دوره ابتدایی توسط گروه های آموزشی اداره کل با استفاده از تمامی طرفیت معلمان استان بارگذاری شده است.

منافی ادامه داد: برای دانش اموزان مناطق محروم روستایی شبانه روزیها و عشایر پک های اموزشی که در ادارات وگروه های اموزشی مناطق و نواحی تهیه شده توسط راهبران آموزشی مدیر اموزگاران توزیع شده است که بیش از 150 هزار  بسته آموزشی در این مدت زمانی بوده است.

وی با اشاره به مزایای شبکه آموزشی شاد که از ۲۱فروردین قابلیت اجرایی پیدا کرده گفت: محیط امن وایزوله و امکان تشکیل گروه وکانال های درسی حداکثری  وامکان حضور وغیاب وکنترل محتوا توسط مدیر وامکان استفاده از محتواهای متنوع در سطح کشور وذخیره سازی محتوا ها ومدون بودن این شبکه بعنوان یک ظرفیت بزرگ رسانه ملی که مختص آموزش وپرورش است از مطایا این شبکه است.

وی گفت: مشارکت ۹۹درصدی مدیران و۷۶درصدی معلمان و بیش از ۶۰درصد دانش اموزان در این شبکه مشهود است.

منافی گفت: هرچند اشکالات فنی در این زمینه وجود دارد و نیاز به افزایش پهنای باند وایجاد بستر رایگان اینترنتی ضررویست ولی جای قدردانی و تشکر از همه سنگر بانان تعلیم وتربیت که مانع تعطیلی اموزش شده اند چه درسطح ادارات کل ومناطق چه در کف مدرسه اعم از مدیران، معاونان ومربیان،اموزگاران، راهبران، سرگروه های درسی، هنر آموزان و دبیران وجود دارد.

 وی به تشریح چگونگی امتحان حضوری پایه دوازدهم از محتوای ۸۰درصدی کتابهای درسی از تاریخ ۱۷خرداد در طول یک ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله اجتماعی پرداخت و گفت: در پایه های تحصیلی مختلف با توجه به زمان انتهای اموزش سناریو های متفاوتی برای سنجش  در نظر گرفته شده است.

منافی بیان کرد: با رعایت اولویت حراست سلامت دانش اموزان با این هدف که هیچ حقی از هیچ دانش اموزی ضایع نگردد وانها امکان ارتقاء به پایه بالاتر را احراز نمایند و برای جبران ۲۰درصد محتوای باقی مانده که به اشکال مختلف در این ایام ارایه شده احتمال بازگشایی مدارس در شهریور ماه وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :