20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ ۰۸:۳۹:۴۵
کد مطلب:  1168324
معاون پرورشی و فرهنگی و دبیر کمیته همکاری حوزه های علمیه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مسابقات مجازی قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تجربه‌ای نو و جذاب

معاون پرورشی و فرهنگی و دبیر کمیته همکاری حوزه‌های علمیه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان و فرهنگیان این شهرستان بصورت مجازی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی با اشاره به اینکهتربیت هیچگاه تعطیل نخواهد شد، هدف از برگزاری مسابقات بصورت مجازی را تحقق این شعار عنوان کرد و از تلاش‌های صورت گرفته در سطح اداره کل و مناطق شهرستان‌های استان تهران در جهت برگزاری مسابقات استان بصورت مجازی تشکر کرد و افزود:  با برگزاری مجازی مسابقات قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران دانش آموزان و فرهنگیان تجربه‌ای نو و جذاب را پیش رو خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین رسالتهای دستگاه تعلیم و تربیت این است که همواره خود را با مقتضیات زمان به روزسانی کند و ذائقه‌های نو و جدید را رصد نماید تا از قافله تکنولوژی که بسترهای گوناگون تربیتی را تحت الشعاع قرار داده است عقب نماند، گفت: امروز وظیفه فعالان قرآن، عترت و نماز است که در فضاهای مجازی ارزش‌های ناب اسلام ناب محمدی (ص) را به بهترین شکل ممکن معرفی نمایند چرا که اگر امروز تلاش نکنیم دیگران در تلاش خواهند بود تا از این فضا در جهت منافع خویش بهره برند که شاید آنروز فرصت را از دست داده باشیم.  

هاشمی در ادامه نقش کارشناسان قرآن، عترت و نماز ، معاونین و مربیان پرورشی، روحانیون امین و مدیران و معلمان و دیگر عوامل اجرایی مدارس و ادارات را در پیشبرد اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت نقشی محوری دانست که ارتقای مهارت‌های فنی و تولید محتوا یکی از وظایف مهم آنان خواهد بود.

شایان ذکر است، این مسابقات  از 22 اردیبهشت تا 20 خرداد در رشته های قرائت تحقیق، ترتیل،  اذان ، احکام، حفظ عمومی، ویژه و کامل، نهج البلاغه، مفاهیم و تفسیر قرآن کریم، صحیفه سجادیه، انشاء نماز و مداحی در دو سطح دانش آموزی و فرهنگی برگزار خواهد شد که شیوه نامه مسابقات به مناطق تابع ارسال شده است . در ضمن بیش از 3000 نفر دانش آموز و حدود 200 نفر فرهنگی بصورت مجازی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

به اشتراک بگذارید :