21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۳:۴۸:۱۸
کد مطلب:  UdZZ95QK
رئيس سازمان نهضت سواد آموزي:
سواد آموزی176 شهید تقدیم اسلام کرده است

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي گفت : سازمان نهضت سوادآموزی 176 شهید تقدیم اسلام و انقلاب نموده که از این تعداد، 119 شهید آموزشیار،‌ 18 شهید سواد آموز و 39 شهید از کارکنان سازمان نهضت سوادآموزی بودند

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان جنوبی، علی باقر زاده در یاد واره شهدای سواد آموزی استان اظهارکرد: پایه های انقلا اسلامی ایران را شهدا با نثار خون خود تنظیم کرده و استوار ساخته اند.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي با بیان این مطلب که رسالت امروز ما صیانت از ارزش های اسلام و انقلاب و تداوم خون شهدا است، تصریح کرد: شهدا ذخایر ارزشمند انقلاب هستند.

وي با بيان اين كه تولید علم از مهم ترین ارکان حکومت است، افزود: جریان تولید علم از مهم ترین ارکان هر حکومتی به شمار می رود.

باقرزاده با بیان این مطلب که در جهان امروز پيشرفت و توسعه كشورها بر مبناي علم و دانش استوار است، افزود: پژوهش و توليد علم و فناوري از مهمترين عناصر رشد و توسعه اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، صنعتي و سياسي كشور به حساب مي‌آيد.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي از ایران به عنوان کهن ترین تمدن جهان یاد کرد و افزود: راز جاودانگی تمدن ایران علاقه وافر ایرانیان به علم اندوزی و تولید علم می باشد.

گفتني است؛ دو شهید از 176 شهید سواد آموزی کشور اهل خراسان جنوبی بوده و در این استان مدفون می باشند.

به اشتراک بگذارید :