10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۲:۴۲:۰۸
کد مطلب:  XMZNygT5
معاون اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خبر داد:
بیش از 6000 فرهنگی استان تهران در طرح بزرگداشت مقام معلم مشارکت کردند

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از حضور بیش از 6 هزار فرهنگی در طرح بزرگداشت مقام معلم این اداره‌کل خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسین سنجری، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اظهار داشت: در آئین نکوداشت هفته مقام معلم، از برگزیدگان استان، با حضور وزیر آموزش و پرورش از معلمان برگزیده استانی، جلوه‌های معلمی، فرهنگیان برتر، خانواده شهدای فرهنگی مدافع حرم و فرهنگیان بسیجی، تقدیر به عمل آمد.

وی با اشاره به این‌که وزارت متبوع امر تکریم و بزرگداشت مقام معلم را محدود به ایام هفته معلم ندانسته و سیاست اصلی در این خصوص نکوداشت جایگاه و منزلت همکاران در طول سال تحصیلی و در بطن خانه و خانواده‌ها تبیین شده است، گفت: اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این راستا کار تکریم را علاوه بر هفته نام‌گذاری شده درطول سال برنامه‌ریزی کرده است.

وی ادامه داد: در مرحله اول، در هفته تکریم و نکوداشت مقام شامخ معلم با بهره‌گیری از سامانه فضای مجازی، این معاونت اقدام به فراخوانی و خود اظهاری همکاران و تکمیل نمونه برگ‌های مربوطه نمود که در این مرحله، بیش از 6 هزار نفر از همکاران استان دراین طرح شرکت نموده و اطلاعات لازم را در سامانه ثبت و مدیران واحدهای آموزشی نیز پس از بررسی و تأیید مندرجات نمونه برگ‌ها افراد برگزیده هر مدرسه را به مناطق معرفی کردند.

این مقام مسئول، اصل مدرسه محوری و تفویض امور بررسی از استان به مدارس و همچنین سرعت کار و صرفه‌جویی در کاغذ و نقل و انتقال نیروها به استان را از مهم‌ترین ویژگی‌های این طرح برشمرده و اظهار داشت: به‌حمدالله این طرح با کمترین شکایت، رضایت‌مندی همکاران را به‌دنبال داشته است.

سنجری در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن ابراز خرسندی از توجه وافر به محوریت مدرسه و منطقه و نقش نظارتی استان نیز از جمله دیگر محاسن طرح بوده است، خاطر نشان کرد: برگزاری مراسم متمرکز منطقه‌ای و استانی و دعوت از پیشکسوتان، خانواده شهدای فرهنگی، برگزیدگان جلوه‌های ویژه معلمی نیز از جمله اقدامات دیگر ستادهای مناطق و استان بوده است.

به اشتراک بگذارید :