28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ ۱۲:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1166061
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
کانون‌های فرهنگی تربیتی با شعار " تربیت تعطیل نمی شود" به فعالیت خود از طریق فضای مجازی ادامه می‌دهند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: کانون‌های فرهنگی تربیتی شهرستان‌های استان تهران در شرایط موجود کشور ضمن تولید محتوای آموزشی و ارتباط با مخاطبان از طریق فضای مجازی در حال انجام رسالت تربیتی خود می‌باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان، سید مجتبی هاشمی در نشست همکاران اداره فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی  اعلام کرد: کانون‌های فرهنگی تربیتی به عنوان یکی از  مهم‌ترین  فضاهای پرورشی در شرایط کرونایی کشور شعار " تربیت تعطیل نمی‌شود" را محقق  می‌سازند.


وی با اشاره به این که نمی‌توان زمان قطعی برای پایان کرونا را مشخص کرد و از طرفی فعالیت فضاهای پرورشی باید استمرار داشته باشد بر ضرورت ادامه فعالیت کانون‌ها به روشهای مختلف جهت انجام رسالت تربیتی و آموزشی این مراکز ضمن رعایت ضوابط بهداشتی تأکید کرد.


هاشمی ضمن تشکر از مدیران کانون‌ها به دلیل تولید محتوا و ارسال در فضای مجازی برای جمعیت مخاطب، تبدیل تهدید به فرصت را از جمله مقتضیات شرایط حاکم بهداشتی دانست و حمایت و پشتیبانی مدیران، معاونین و کارشناسان مناطق از این فعالیت ها را خواستار شد.


وی در ادامه بیان کرد: 18 کانون فرهنگی تربیتی در سطح استان در رشته‌های مختلف کارگاههای آموزشی و مهارت آموزی، جوانه‌ها، برنامه‌های عمومی و مناسبتی و انجمن‌های 22 گانه از جمله انجمن قرآن و عترت، انتظار و مهدویت، هنرهای نمایشی و آوایی و دستی و تجسمی، خبرنگاری، فیلم، رباتیک، رسانه و فضای مجازی، کتاب و کتاب خوانی، کارآفرینی،شعر و داستان، مهارت‌های زندگی و اجتماعی، نجوم، پیشگامان سلامت، حقوق دانش آموزی، بازی‌های رایانه‌ای، ورزشی، مداحی، مجری گری، مشغول فعالیت می‌باشند که در صورت تأمین نیروی تخصصی به خصوص در رشته‌های مهارت آموزی و هنری می‌توان باعث رونق فعالیت‌های مذهبی، فرهنگی و هنری، علم و مهارتی و رونق تولید در جامعه شد.


لازم به ذکر است فضاهای پرورشی از جمله کانون‌ها، محل‌های مورد وثوق اولیا و دانش‌آموزان می‌باشند که در صورت تقویت نگرش مثبت مدیران و حمایت‌های لازم می‌توانند در زمینه‌های مختلف منشأ اثر باشند.

به اشتراک بگذارید :