20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۲:۰۴:۵۷
کد مطلب:  pxZQhb2I
مشاور وزیر و مدیر کل شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش:
با راه اندازی سامانه سجا، هیچ اعتراضی برای ثبت نام فرزندان شاهد وخانواده های آنها نداشتیم

مدیركل شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش درگردهمایی کارشناسان ومدیران مدارس شاهد استان خوزستان گفت : با راه اندازی سامانه سجا، هیچ اعتراضی برای ثبت نام فرزندان شاهد وخانواده های آنها نداشتیم .مدارس شاهد الگو و نمونه خوبی برای سایر مدارس هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان روز یکشنبه 19/2/95 با حضوردکتر کفراشی مشاور وزیر آموزش وپرورش و مدیر کل امورشاهد وایثارگران این وزارت خانه ومحمدعلی فقیه مدیر کل آموزش بنیاد شهید کشور  گردهمایی کارشناسان ومدیران مدارس شاهد استان خوزستان در سالن امام سجاد (ع) این اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این گردهمایی  تقی زاده مدیر کل آ موزش وپرورش خوزستان با اشاره به سابقه تاریخی خوزستان گفت: هویت مستقل دینی و ملی از شناخت و درک وفهم عمیق نسبت به منابع غنی فرهنگی، دینی وملی واز دل وقایع تاریخی بدست می آید وچنانچه دانش آموزان ومعلمان پیام وفلسفه این وقایع را بهتر بشناسند با چالش های کمتری مواجه خواهیم بود و آسیب های اجتماعی هم کاهش می یابد.

مدیر کل آموزش وپرورش خوزستان ضمن بیان تاریخچه ی درخشان استان خوزستان از لحاظ علمی و فرهنگی گفت: متأسفانه خوزستان  در سال های اخیر در مقوله آموزش و پرورش از سایر استانهاعقب مانده ودلیلش این است که این استان کانون بزرگ ترین بحران های تاریخی بوده است و آثار جنگ تحمیلی تا مدت های زیادی در این استان باقی خواهد ماند وبسیاری از زیرساختهای اجتماعی، فرهنگی ومهندسی در این استان از بین رفت.

همچنین تقی زاده  اولویت های آموزش و پرورش خوزستان را بر شمرد و خواستار توجه بیشتر مدارس شاهد به این اولویت ها شد.

در ادامه این گردهمایی ،کفراشی مدیر کل شاهد و ایثارگران و مشاور وزیر آموزش و پرورش  گفت: مدارس شاهد الگو و نمونه خوبی برای سایر مدارس هستند و وقتی مزیّن به نام مقدس شاهد هستند انتظارات را افزایش می دهند.

وی در ادامه بحث نظارت در مدارس شاهد و کیفیت بخشی را یک اصل اساسی برشمرد و وظایف اداره شاهد را در سه حوزه : آموزشی ، حمایتی و ترویجی مورد بررسی قرار داد. مشاور وزیر در پایان از برنامه های وزارت خانه برای ارتقای سطح علمی مدارس شاهد سخن گفت و اینکه بحث تولید محتوای الکترونیکی ، هوشمند سازی و ایجاد فضای مجازی مفید از اولویت های اداره کل شاهد و ایثارگران می باشد ضمن اینکه می بایست به سایر شاخص ها مانند طرح پراکنده، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و امور پرورشی و مشاروه توجه خاص شود.

شایان ذکر است در این گردهمایی قدرت اله نوآیین رئیس اداره شاهد و ایثارگران این اداره کل نیز ضمن بیان گزارشی از اقدامات وبرنامه های اداره شاهد تصریح کرد: در استان خوزستان تعداد115آموزشگاه شاهد وایثارگر،27639دانش آموز شاهد و 1009کلاس درس داریم .

وی طرح های اجرایی اداره شاهد را بیان کرد واز مدیران مدارس وکارشناسان شاهد خواست با حضور فعال در کارگاه آموزشی سامانه سجا وبا بهره گیری از آموزش های لازم از هم اکنون برای ثبت نام مدارس شاهد که بعد از امتحانات خواهد بود ، اقدام نمایند.

شایان ذکر است در این گردهمایی یک روزه، دوره آموزش ضمن خدمت 12ساعته با عنوان« دوره آموزشی سامانه سجا( سامانه جامع امور شاهد وایثارگران) » برگزار شد وآموزش های لازم ارائه گردید.

به اشتراک بگذارید :