22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ ۱۴:۵۶:۰۰
کد مطلب:  1165939
در نشست خبری عنوان شد:
۱۵۰ هزار بسته آموزشی بین دانش آموزان مناطق محروم آذربایجان غربی توزیع شد

مدیر کل آموزش و پرورش اذربایجان غربی گفت: ۱۵۰ هزار بسته آموزشی بین دانش آموزان مناطق محروم استان که از امکانات فضای مجازی و شبکه شاد بهره مند نیستند، توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ​​​​​​ابراهیم محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به محض اعلام شیوع بیماری کرونا در سطح کشور، آموزش و پرورش در راستای آموزش از راه دانش آموزان از طریق رسانه ملی و فضای مجازی وارد عمل شد.

وی با بیان اینکه تا به امروز ۷۰۰ محتوا از طریق کانالهای آموزشی آموزش و پرورش استان تولید و ارائه شده است گفت: تا کنون بیش از یک میلیارد پیام تبادل و ۴۰۰ میلیون محتوا در سطح کشور در شبکه شاد بارگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت ۹۹ درصد مدیران، ۷۹ درصد معلمان، تشکیل ۹۶ درصد کلاسها و عضویت بیش از ۶۰ درصد دانش آموزان استان در شبکه شاد محقق شده است افزود: آزمون نهایی پایه دوازدهم دانش آموزان با رعایت فاصله اجتماعی بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

محمدی با تاکید بر اینکه امن بودن شبکه شاد مهمترین ویژگی این شبکه می باشد؛ بیان کرد: در اجرا آموزش مجازی مشکلاتی وجود دارد که مربوط به زیر ساخت و سرعت اینترنت می باشد و بنا به قول مساعد مسئولان وزارت ارتباطات به مرور برطرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا استان، برای ۸۴۹کلاس درس که شامل کلاسهای چند پایه تک معلم با تعداد دانش آموز زیر ۱۵نفر می باشد، توزیع درسنامه به شکل حضوری با رعایت مسائل بهداشتی صورت گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه آموزش به طرق مختلف در سطح استان جریان خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :