21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1165859
پیام استاندار آذربایجان شرقی بمناسبت روز معلم

استاندار آذربایجان شرقی بمناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، در پیام محمدرضا پورمحمدی بمناسبت روز معلم آمده است:

علم، دانایی و حکمت هدیۀ عظمای خداوندی به بشر و معلمان مشعل دار و ادامه دهندۀ راهِ رسولان راستین الهی و پیام آور نور و روشنی، فضیلت و رستگاری و رهایی جامعه بشری از تاریکی و جهالت هستند.

نام‌گذاری روز 12 اردیبهشت به نام روز گرامی‌داشت مقام معلم، هم ارج نهادن به گوهرِ دانایی و هم فرصتی برای پاس‌داشت مردان و زنان شرافت‌مندی است که شعله‌های روشنی‌بخش علم و دانایی را روشن نگه داشته و در تربیت انسان‌ها از جان و هستی خود مایه می‌گذارند.

این روز، با یاد و نام بزرگ‌معلم انقلاب اسلامی، استاد شهید مرتضی مطهری مزین شده است؛ معلم بزرگواری که آموزه‌های رهایی‌بخش اسلام را با همه زیبایی‌هایش به نسل انقلاب معرفی کرد و نام و یاد خود را در تاریخ این مرز و بوم جاودانه و ماندگار ساخت.

فلاح و رستگاری بشر و بنای استوار تمدن ها از مجرای تعلیم و تربیت ممکن می شود و نقش بی بدیل آموزش ‌و پرورش و آموزش عالی و اساتید و معلمان در تحول و پیشرفت عقلانی و عاطفی جامعه و تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد برکسی پوشیده نیست.

اینجانب ضمن تبریک روز معلم به جامعه فرهنگیان فرهیخته، معلمان و اساتید دلسوز و متعهد استان، از زحمات شبانه‌روزی و ارزشمند معلمان، اساتید و مدیران مدارس و دانشگاه‌ها، که در این شرایط سخت با وجود تعطیلی مراکز آموزشی به دلیل شیوع بیماری کرونا، کار آموزش و آگاهی‌بخشی به جوانان و نوجوانان را تعطیل نکرده و با به‌کارگیری شیوه‌های جدید آموزشی، همچنان چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه داشته‌اند، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.

یقین دارم که با تلاش‌های سازنده و خستگی‌ناپذیر شما عزیزان، شاهد رشد و ارتقای بیش از پیش جایگاه استان در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی خواهیم بود.

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :