16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۰۷:۳۵:۰۰
کد مطلب:  lsZZ39c6
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ::
رمز جاودانگی جامعه به دانایی محوری بستگی دارد

مراسم نکوداشت مقام معلم با حضور ، حسین سنجری معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس، خانواده محترم شهدا ، اعضای شورای شهرقدس ، مسئولان اداری شهرستان و فرهنگیان برتر در تالار آپادانا این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون پژوهش و برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ضمن تبریک عید مبعث و هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: مهمترین سرمایه های یک ملت، سرمایه انسانی آن است که تجلی آن در آموزش و پرورش است  و مرکز ثقل آن معلم است واگر چرخه حیات بشری بر کرامت انسانی بچرخد شاهد شکوفایی و رشد جوامع خواهیم بود.

وی ضمن تاکید بر این موضوع که  اولین معلم خدا و دومین معلم انبیاء هستند تصریح کرد : سومین معلم علما و فرزانگان می باشند و به همین دلیل است که  معلم در نظام اجتماعی از بالاترین جایگاه برخوردار است.

سنجری افزود : رمز جاودانگی جامعه به دانایی محوری آن بستگی دارد و دانایی محور شدن جامعه بدون معلم امکان پذیر نیست.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد  : درنگاه مقام معظم رهبری نقش «معلمانِ هنرمند و جهادگر و دلسوز» در پيشرفت و تعالي جامعه، از تبديل خاك به طلا نيز با ارزش‌‏تر است که نشان از جایگاه ویژه ی آنها دارد.

گفتنی است در این مراسم همچنین مدیر آموزش و پرورش قدس  ضمن اشاره به اینکه  هفته معلم گرامیداشت یاد معلمانی است که تا ابد جاویدان خواهند بود از مقام والای معلمان تجلیل کرد .

 

به اشتراک بگذارید :