16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۱:۰۸:۰۱
کد مطلب:  4niM7N6X
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری :
هدایت تحصیلی گلوگاه و محور توسعه پایدار درآموزش و پرورش است

جلسه اعضاي كميته هدايت تحصيلي آموزش و پرورش ناحیه یک ری، با حضور مدير اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 ری، معاون پرورشي، معاون آموزش متوسطه ، کارشناس مشاوره تربيتي تحصيلي و اعضاي كميته هدايت تحصيلي منطقه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مدير آموزش و پرورش ناحیه 1 ری ضمن تاکید بر توسعه پایدار و الگوی تخصصی توسعه محور در هدایت تحصیلی گفت: هدایت تحصیلی گلوگاه و محور توسعه پایدار در آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه ،دوره دوم متوسطه حلقه اتصال یادگیری مهارت به بازار کار حرفه ای است، اظهار داشت: انتخاب رشته و شاخه تحصیلی به صورت مطلق توسط دانش آموزان ناقض الگوی تخصصی توسعه محور که مبتنی بر نیازهای کشور به نیروی انسانی و امکانات است ، می باشد.

نصیری در ادامه با اشاره  بر وظیفه مهم و سنگین مشاوران و اعضای کمیته هدایت تحصیلی ، تصریح کرد : باید مشاوران مدارس را نسبت  به آگاه سازی و آشنا ساختن دانش آموزان و اولیاء آنان با شرایط و نیازهای کشور دعوت کرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: توسعه پایدار که با مشارکت همگانی و در تمام سطوح اقتصادی، اجتماعی  و فرهنگی حاصل می شود متضمن استفاده از منابع و محیط زیست در زمان کنونی است به نحوی که هیچ آسیبی به دورنمای استفاده نسل آینده وارد نسازد .

وي در پایان با بیان اینکه هدایت تحصیلی بر مبنای توسعه پایدار در راستای تحقق خواست مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی است افزود : تقویت فرهنگ کار و کارآفرینی ، برقراری ارتباط دوره متوسطه با نیازهای حال و آینده بازار کار و آموزش عالی و هدایت استعدادها به رشته ها و شاخه های تحصیلی بر اساس اولویت نیازهای کشور از جمله مهمترین ویژگی توسعه پایدار در آموزش و پرورش است .

شایان ذکراست در این جلسه  کارشناس مشاوره تربيتي تحصيلي با تشريح فعاليت هاي انجام شده درکمیته هدايت تحصيلي اداره به ضرورت تشكيل جلسات كميته  در سطح منطقه و مدارس و همچنين پيگيري مصوبات جلسات اشاره نمود.

به اشتراک بگذارید :