22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ ۰۸:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1164039
جلوه های ایثار؛
مشترک همیشه در دسترس

در روزهای کرونا زده که مدارس به تعطیلات ناخواسته رفته اند، شبکه شاد یاریگر دستگاه تعلیم و تربیت شده تا معلمان از طریق این معبر، فرزندان این کهن بوم را از چشمه دانش سیراب کنند. اما شاد برای برخی از دانش آموزان به مشترک مورد نظری تبدیل شده که در دسترس نیست زیرا که یا اینترنت خود را به محل زندگی آنها نرسانده و یا که دانش آموز از سخت افزار متصل کننده به شاد محروم است. در این شرایط صعب و سخت، آموزگارانی از جنس عشق به میدان آمده تا با آموزش حضوری، این مشکل را از سر راه بردارند.

یکی از این معلمان ایثارگر، ماشالله زارعی است. معلمی از دیار بردخون زادگاه خالوحسین سردار نام آور و همرزم رییسعلی  دلواری در جهاد با نیروهای متجاوز بریتانیا. شهر بردخون مرکز بخش بردخون و در شهرستان دیر قرار دارد. این شهر جنوبی تا مرکز استان 150 کیلومتر  فاصله دارد.

از ماجرا دور نشویم. حرف از ماشالله زارعی است. دبیر زبان انگلیسی منطقه بردخون. او که جوانی خود را به حضور در جبهه های حق علیه باطل زینت داده بود و در دفاع از مام وطن ایثار کرده بود، این بار در جبهه ای دیگر ورود کرده تا برای دانش آموزان مانده از آموزش مجازی ایثار کند.

وی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام نموده که آماده است به دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه که به فضای مجازی دسترسی ندارند، با رعایت اصول بهداشتی، به صورت حضوری و رایگان از ابتدای اردیبهشت تا آغاز امتحانات آموزش دهد. او گفته که آماده‌است با وسیله نقلیه شخصی نه تنها دانش آموزان خودش بلکه هر دانش آموزی در بخش بردخون و حتی روستاهای ساحلی بخش کاکی را آموزش دهد.

زارعی درباره هدفش از این کار می‌گوید: دوست دارم آموخته‌هایم را در اختیار بچه هایم قرار دهم چرا که دانش آموزان را بچه‌های خودم می‌دانم و دوست دارم آنان به بهترین جایگاه برسند.

وی ادامه داد: این روزها هرکسی مشغول کاری است و تلاش می‌کند تا از درد و رنج مردم کاسته شود زیرا بیماری کرونا در همه دنیا گسترده شده و من هم به سهم خود می‌خواهم اندکی از دینم را به جامعه و مردم کشورم اداء کنم.

این فرهنگی بردخونی که زاده و اهل روستای شهنیاء است، خاطرنشان کرد: روزگاری شهیدان برای دفاع از ارزش‌ها و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند و این کار ما در برابر ایثار آنان ذره‌ای بیش نیست.

 زارعی اضافه کرد: همیشه آرزو داشتم آنچه توان دارم برای توسعه شهر و دیارم هزینه کنم و اکنون که می‌بینم تعدادی از دانش آموزان نیاز به درس و آموزش دارند مشتاقانه آماده خدمت و تلاش شبانه‌روزی هستم.

او با یادآوری دوران گذشته خود با اندوه همراه با امید اظهار داشت: آنچه ماندگار است خدمت برای خدا و بندگان خدا است و مادیات و زندگی مادی به زودی سپری می‌شود و من با کمال میل دوست دارم همه سرمایه‌ام که عمر و جانم است برای مردم فدا کنم و منتی در این زمینه ندارم.

اگر چه شاد در دسترس برخی از دانش آموزان نیست اما این معلم ایثارگر امروز به مشترک همیشه در دسترس دانش آموزان بخش بردخون و ساحلی کاکی تبدیل شده است زیرا کافی است یک دانش آموز برای فراگیری درس با او تماس بگیرد تا آقای معلم برای خدمت بشتابد.

به اشتراک بگذارید :