22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ ۱۰:۳۷:۵۰
کد مطلب:  1163972
همت معلمان عشایری آذربایجان غربی در راستای استمرار آموزش

معلمان و راهبران آموزشی مناطق عشایری استان آذربایجان غربی این روزها با تحمل رنج و مشقتهای دوری راه در راستای ادامه روند اموزش تلاش و از هیچ خدمتی فرو گذار نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، معلمان عشایری استان در این روزهای کرونایی با حضور در منازل دانش اموزانشان و در کنار خانواده آنان در مناطق مرزی، صعب العبور و محروم با رعایت فاصله اجتماعی مانع از عقب افتادگی تحصیلی دانش آموزان می شوند تا بدین طریق جلوه ای از برقراری عدالت آموزشی را به تصویر بکشند.

این روزها به علت شیوع بیماری کرونا، تعداد زیادی از اصناف و مدارس در استان تعطیل شده استفاده از ابزارهای رسانه‌ای و دنیای دیجیتال پررنگ‌تر شده است به طوری که آموزش‌های دانش آموزان به شکل مجازی دنبال می‌شود.

اما دانش آموزانی در مناطق دور افتاده استان وجود دارند که حتی از تلویزیون هم بی‌بهره‌اند و به علت نبود بسترهای اینترنتی قادر به استفاده از شبکه هوشمند مجازی نیستند.

این دانش اموزان که علاقمندتر از سایر همسن و سالان خود هم هستند چشم انتظار معلمان دلسوزشان هستند تا در این زمینه دستهای کوچکشان را بفشارند.

یکی از معلمان دلسوز و فداکار و متعهد مناطق عشایری ماکو در اذربایجان غربی به نام اقای علمحمدی با پذیرفتن خطرهای راه و بیماری کرونا با بیتوته در منطقه عشایری با استفاده از لپ تاپ شخصی خود و حضور در منازل دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند اقدام به پخش پک های آموزشی جهت پیگیری امورات درسی و رفع اشکال دانش آموزان کرده است؛ تا بار دیگر جلوه هایی از ایثار و فداکاری معلمی را به رخ جامعه بکشد و نشان دهد که معلمان نه در پی پول و ثروت اند نه شهرت، بلکه تربیت دانش اموزانی مومن و متعهد و بافرهنگ برای اینده ایران اسلامی تنها هدف این افراد است.

آقای علیمحمدی این روزها بعد از ۳۰ سال خدمت صادقانه در جهت آموزش فرزندان عشایری هر روز به چادرهای دانش اموزانش سری می زند و پک های اموزشی و جزوه ها را فرد به فرد با انان در کنار خانواده هایشان مرور می کند تا دانش اموزی از فرایند تحصیل باز نماند.

طبق گفته های مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی توجه ویژه به مناطق و دانش آموزان عشایری که دسترسی به پوشش اینترت و فضای مجازی امکان پذیر نیست ضروریست و عوامل آموزشی باید به هر طریق ممکن با رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه دسترسی دانش اموزان را به اموزش فراهم کنند.

به گفته رییس اداره اموزش و پرورش عشایر استان نیز در این راستا اقدامات مختلفی صورت گرفته که شامل تداوم و استمرار آموزش تا پایان اردیبهشت ماه، حضور راهبران آموزشی و معلمان عشایری با اولویت سلامت دانش آموزان و رعایت موارد بهداشتی و فاصله فیزیکی، عدم تجمع دانش آموزان در کلاسها از جمله آنهاست.

در این زمینه فیلم ها بصورت لوح فشرده با رعایت موازین بهداشتی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرند که تا بحال بیش از 300 حلقه فیلم در اختیار دانش آموزان قرار گرفته و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

در بیشترین درصد از مناطق دانش آموزان عشایری از بسته های آموزشی بصورت درسنامه ،توسط راهبران تهیه و توزیع می شود.

حدود 1000لوح  نیز در این راستا توزیع شده و با رعایت آیین نامه های بهداشتی ضمن توزیع آن در بین دانش آموزان بصورت فرد به فرد و رفع  مشکلات شده و در صورت لزوم  پی گیری های بعدی  توسط ارتباط تلفنی با اولیاء و دانش آموزان صورت می گیرد.

به اشتراک بگذارید :