21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ ۱۸:۵۹:۴۷
کد مطلب:  1163489
محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان بیان داشت
دومین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان در سال 1399 با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان برگزار شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی : تحلیل ها نشان می دهد نزدیک به 90% کلاسها قابلیت ادامه آموزش و اخذ امتحان را دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آروزی سلامتی به همکاران و بهرمندی از فضیلت های  این ماه مبارک، سالروز هفته معلم و شکست استکبار جهانی در حمله به طبس را به ملت بزرگ ایران، فرهنگیان فرهیخته و سوادآموزی عزیز تبریک گفت

محمد زاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به  پیگیری های انجام شده در خصوص حضور نهضت سوادآموزی در شبکه اجتماعی شاد مطالبی را ارائه کردو اظهار امیدواری کرده گفت: امیدوارم که بتوانیم از این ظرفیت درآموزش مجازی سوادآموزان نیزاستفاده کنیم هر چند این شبکه بیشتر رویکرد دانش آموزی و آموزش رسمی دارد.

معاون وزیر و رئیس سازمان از گزارش تهیه شده در خصوص تحلیل وضعیت کلاس گذاری از لحاظ کمی و زمان های تشکیل شده ، تشکرکرد و گفت: این تحلیل نشان می دهد نزدیک به 90% کلاسها قابلیت ادامه آموزش و اخذ امتحان را دارند و برای تعداد محدودی از آنها نیاز به تصمیم گیری هست که با توجه به متفاوت بودن شرایط در استانها می توان طی نامه ای با ارائه یک سری رهنمود هایی این اختیار را به گروه بهبود کیفیت واگذار کرد لذا ضرورت دارد واحدهای تخصیص و ذیربط در این مورد بیشتر مطالعه کنند و انشاالله نتیجه نهایی در جلسه ویدیو کنفرانس به استانها اعلام شود.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با اشاره به تحلیل صورت گرفته گفت: از کل سوادآموزان تحت پوشش سال 1398 ، تعداد 347104 نفر در حال تحصیل هستندکه از این  رقم حدود 49% در دوره سوادآموزی 26% دوره انتقال و 25 % هم در دوره تحکیم می باشد .

محمد زاده به آمار تفکیک شده کلاس ها در سال 1398 اشاره کرده و افزود ؛ حدود 15% در شهریور ماه 20.6% در مهر ماه ، 16.4% در آبان ماه ، 20% در آذر ماه  ، 19% در دی ماه و کمتر از 9% در بهمن و اسفند ماه تشکیل شده است .بنابراین ادامه آموزش  اغلب کلاسهای تشکیل یافته در سال 1398 مشکلی ندارد و بایستی دنبال شود وبه نتیجه برسد .

 محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان در پایان از تلاش ها ی مدیران حوزه ستادی و معاونین سواد آموزی استانها و ابتکارات آموزش دهندگان در این شرایط کرونایی تشکر کرد .

 

به اشتراک بگذارید :