28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ ۱۲:۱۳:۴۷
کد مطلب:  1162392
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خبر داد:
برگزاری جشنواره فرهنگی هنری عفاف و حجاب "مهتاب در نور" در دو بخش فرهنگیان و دانش‌آموزی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری عفاف و حجاب"مهتاب در نور" در دو بخش فرهنگیان و دانش‌آموزی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران؛ سیدمجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی با اعلام این خبر افزود:  در راستای جلب مشارکت سازنده و اثر بخش خانواده‌ها در حفظ، تعمیق و اشاعه حیا ، عفاف و پوشش دانش‌آموزان، جشنواره فرهنگی هنری عفاف و حجاب برگزار می‌شود.
 
وی گفت: سال گذشته فعالیت‌های چشم‌گیری در توسعه این امر انجام شده است که به اختصار عبارتند از: همکاری در تهیه بسته‌های حمایتی آموزشی و فرهنگی برای خانواده‌های آسیب‌پذیر و آسیب‌زا، همکاری درتولید بسته‌های فرهنگی، برای تقویت آموزش مهارت‌های زندگی و سبک زندگی اسلامی، شناسایی و معرفی فضاهای مجازی ایمن و پاک در حوزه تعلیم و تربیت دینی به دانش‌آموزان و اولیاء، برگزاری دوره ضمن خدمت همکاران فرهنگی و تجلیل از فعالان عرصه توسعه فرهنگ عفاف و حجاب که در اولین فرصت بمحض برطرف شدن شرایط ایجاد شده و  برگزاری اجتماعات انجام خواهد شد.
 
هاشمی خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم برگزاری جشنواره فرهنگی هنری عفاف و حجاب است که در ابتدا قرار بود فقط برای فرهنگیان برگزار شود اما با تغییراتی در شیوه‌نامه مقرر شده است که در دو بخش فرهنگیان و دانش‌آموزان برگزار شود.
 
ایم مقام مسول گفت: دبیرخانه این جشنواره از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت متبوع  به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران واگذار شده است.
 
بر اساس شیوه نامه جدید، در بخش فرهنگیان محورهای جشنواره مقاله نویسی و کتاب خوانی است که برای بخش مقاله نویسی فرهنگیان 6 محور در نظر گرفته شده است و در بخش کتابخوانی کتاب "در و صدف" اثر مهدی شجاعی در نظر گرفته شده است.در بخش دانش آموزی نیز در هر مقطع 3 محور در نظر گرفته شده است که یکی از موارد مسابقه کتابخوانی خواهد بود اما در دوره ابتدایی علاوه بر آن قصه گویی و نقاشی برای دوره اول متوسطه، عکاسی و نشریه الکترونیک و برای متوسطه دوم، فیلم کوتاه و مقاله ‍پژوهشی در نظر گرفته شده است.

به اشتراک بگذارید :