22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ ۱۰:۳۵:۲۱
کد مطلب:  1162257
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان:
شبکه اجتماعی شاد ضرورت عصر امروز است

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی استان، با اشاره به اهمیت و ضرورت شبکه اجتماعی شاد گفت: این شبکه امکان تدریس آنلاین معلم، حضور وغیاب دانش آموزان، برقراری ارتباط دوسویه بین معلم و دانش آموز، کنترل فرایندهای مدیریتی توسط مدیر مدرسه، امکان ذخیره سازی محتوا را فراهم می کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، علی حسن فرد بابلی پیش از ظهر امروز شنبه ۶ اردیبهشت ماه ۹۹ در گفتگو با روابط عمومی گفت: شبکه اجتماعی شاد ضرورت عصر امروز است و سازمان هایی که با طرح ها و نقشه های رفتاری ثابت  ومعین و انعطاف ناپذیر کار می کنند آسیب پذیرتر خواهند بود.


وی افزود: مهم ترین مهارت و توانایی دردنیای مدرن، یادگیری است. پیشرفت سریع تکنولوژی و به تبع آن تغییر شرایط ما را ناگزیر به کسب مهارت ها و توانایی ها و نوآوری های جدید می کند.

 

علی حسن فرد بابلی به اهمیت و ضرورت نوآوری اشاره کرد و گفت: نوآوری در روش‌های تدریس، تجهیزات و وسایل کمک آموزشی، مواد آموزشی، مدیریت آموزشی، فناوری، مدیریت زمان برای کلاس درس، شیوه‌های ارتباط بین معلمان و دانش‌آموزان، شیوه‌های ارتباط بین اولیاء و مربیان، در استفاده از رسانه‌های کمک آموزشی، فضا و امکانات مدرسه، شیوه‌های ارزشیابی دانش‌آموزان و فعالیت‌های مکمل فوق برنامه نمودهایی از نوآوری در حوزه آموزش و پرورش محسوب می شوند.


وی در ادامه تصریح کرد: وزارت آموزش وپرورش طی این مدت تلاش های زیادی داشته تا بتواند شرایطی منطبق با کلاس درس واقعی فراهم کند تا خللی در فرایند یاددهی –یادگیری به وجود نیاید این دغدغه منجر به طراحی وراه اندازی سامانه آموزش مجازی شاد یا شبکه اجتماعی دانش آموزان شده است. شبکه اجتماعی دانش آموزی امکان تدریس آنلاین معلم، حضور وغیاب دانش آموزان، برقراری ارتباط دوسویه بین معلم و دانش آموز، کنترل فرایندهای مدیریتی توسط مدیر مدرسه، امکان ذخیره سازی محتوا را فراهم می کند.


سرپرست معاونت آموزش ابتدایی استان به نواقص اجرایی این شبکه اشاره کرد و گفت: ضروری است نقد ناقدان دلسوز واهل فن را با آغوش باز پذیرفت وتلاش نمود زیرساخت های اجرایی این شبکه را در راستای عدالت آموزشی و برخورداری دانش آموزان مناطق محروم و روستایی تا حد امکان فراهم نمود اما داشتن  نگرش مثبت پیش نیاز خلاقیت و خودباوری است و ما در شرایط بحران کرونا که به نظر می رسد حالا حالا ها میهمان ناخوانده ماست ناگزیر به پذیرش یکی از این دو انتخابیم: تسلیم شویم و کنار بکشیم یا ادامه دهیم و خودمان را نبازیم و این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

به اشتراک بگذارید :