16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ ۲۰:۳۰:۳۵
کد مطلب:  1161580
مدیر کل آموزش و پرورش فارس درکارگروه استانی شبکه آموزشی شاد تاکید کرد:
شبکه شاد مکمل نظام آموزشی و برنامه های آموزش و پرورش است

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: کاربرد و استفاده از شبکه شاد صرفا برای بحران کرونا طراحی نشده بلکه بستری است برای ارائه فعالیتهای آموزشی و پرورشی در وضعیت های اضطراری و شرایط بحرانی و خاص که ممکن است به وجود آید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکترفرهاد اسماعیلی درکارگروه استانی شبکه آموزش دانش آموزی(شاد) با تاکید بر اینکه شبکه شاد مکمل نظام آموزشی و برنامه های آموزش و پرورش است گفت: این شبکه صرفا برای مسئله بحران کرونا طراحی نشده بلکه بستری است برای ارائه فعالیتهای آموزشی و پرورشی در وضعیت های اضطراری که ممکن است در حوزه آموزش و پرورش پیش آید.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اینکه ضرورت دارد همگی ما سعی کنیم  تا از این بستر نهایت استفاده را داشته باشیم گفت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته  تمامی مدیران و معلمان مدارس باید وارد این سامانه شوند و به طبع آن لازم است دانش آموزان نیزبا ورود به این شبکه  بتوانند از برنامه های آموزشی و پرورشی استفاده نمایند.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات برای دسترسی به این شبکه در مناطقی از استان  ، گفت: تلاش داریم که به شکل دیگری بتوانیم این امکان را فراهم نماییم تا فعالیتهای آموزشی دانش آموزان عزیز این مناطق دچار مشکل نشود.

اسماعیلی گفت: بررسی مشکلات احتمالی و ارائه راهکارهای مناسب به منظور تسهیل دسترسی و ارتقاء ورود مدیران، معلمان و دانش آموزان به این شبکه آموزشی از اهداف اصلی برگزاری جلسات این کارگروه در سطح استان و مناطق و شهرستانها می باشد.

رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش فارس نیز گفت: در این کارگروه سعی شده تا تمام موارد و مشکلات مربوط به دسترسی و ورود مدیران و معلمان مدارس به شبکه شاد بررسی و با توجه به اینکه تعداد زیادی از این عزیزان تا کنون  وارد این شبکه شده اند، زمینه حضور سایر همکاران به صورت کامل محقق گردد.

سعید امیری افزود: امیدواریم با اطلاع رسانی های انجام گرفته و فعالیت کارگروههای تعیین شده در مناطق و شهرستانهای استان مشکلات احتمالی در زمینه حضور دانش آموزان نیز بررسی و زمینه استفاده و حضور تمامی دانش آموزان در این شبکه فراهم گردد.

وی با اشاره به اینکه راهکارهایی برای برطرف کردن مشکلات  احتمالی به ادارات آموزش و پرورش سطح استان ارسال گردیده گفت: این شبکه به سامانه سناد متصل است که سامانه سناد نیز به عنوان سامانه مرجع اطلاعات دانش آموزان ،معلمان و کلاس بندی مدارس می باشد، بنابر این وزارت آموزش و پرورش یک سامانه گزارش گیری دارد که  از طریق آن هر دانش آموز، مدیر یا معلمی که وارد این شبکه می شود بلافاصله در سیستم گزارش گیری وزارت ثبت می شود .

امیری یادآور شد: با نصب و راه اندازی شبکه شاد این امکان فراهم می گردد که علاوه بر ارائه آموزشهای مدرسه ای فعالیتهای  دیگری نیز دنبال شود؛ از جمله صرفه جویی در هزینه های برگزاری جلسات  مختلف طی  سال تحصیلی ، ایجاد ارتباط مناسب بین اولیاء مدرسه با اولیاء دانش آموزان به صورت مجازی .

به اشتراک بگذارید :