16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ ۲۰:۲۹:۴۸
کد مطلب:  1161579
برنامه های هفته معرفی مشاغل در آموزش و پرورش فارس اعلام شد

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت: هدف از برگزاری هفته معرفی مشاغل، آشنایی دانش‌آموزان باشاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی و مشاغل مختلف درمنطقه،‌ استان و همچنین در سطح کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، طیبه رحیمی با اشاره به نامگذای هفته اول اردیبهشت ماه به عنوان هفته معرفی مشاغل، گفت: این هفته  با هدف آشنایی دانش‌آموزان با شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی و آشنا سازی دانش‌آموزان با مشاغل مختلف در منطقه،‌ استان و سطح کشور برگزار می شود.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش فارس افزود: تحقیق و مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان در زمینه کسب اطلاعات شغلی و برنامه‌ریزی تحصیلی و شغلی و تقویت و توسعه فرهنگ کارآفرینی و خود‌ اشتغالی دانش‌آموزان از دیگر اهداف برگزاری این هفته است.

رحیمی در ادامه به برنامه های اجرایی هفته معرفی مشاغل در استان فارس اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود مشکلات موجود بواسطه شیوع ویروس کرونا در دنیا و کشور و در نتیجه تعطیلی مدارس، برنامه هایی  بصورت مجازی در نظر گرفته شده تا دانش آموزان عزیز و همچنین اولیا گرامی آنها از اهداف اجرای این طرح محروم نمانند.

وی با اشاره به تهیه وبلاگ مشاوران مدارس فارس خاطر نشان ساخت: تمامی محتوای تولید شده توسط مشاوران مدارس، برای استفاده کاربردی همکاران، دانش آموزان و اولیا محترم ایشان در وبلاگ مشاوران فارس به نشانی "http://moshaveranfarsedu.blogfa.com/ " بارگذاری شده و قابل استفاده می باشد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش فارس،گفت: تهیه و ارسال تراکت و بروشور های شغلی در فضای مجازی، تهیه کلیپ های سخنرانی متخصصان موفق رشته های گوناگون تحصیلی و دانشگاهی مثل پزشکان، اساتید دانشگاه و چهره های موفق کارآفرینی و خوداشتغالی بومی ، استانی و کشوری ،از مهمترین اقداماتی بود که به همین منظور در نظر گرفته شد.

معرفی شاخه ها و رشته های تحصیلی دانش آموزان و معرفی رشته های دانشگاهی و همچنین تهیه انیمیشن و فیلم های کوتاه شغلی از دیگر فعالیت های اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش فارس در هفته معرفی مشاغل است که رحیمی به آنها اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید :