21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ ۰۹:۰۷:۰۰
کد مطلب:  1161428
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبرداد:
آغاز رزمایش همدلی مومنانه در بیش از ۱۰ هزار واحد آموزشی در ۱۵ ماه مبارک رمضان

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از آغاز رزمایش همدلی مومنانه در بیش از ۱۰ هزار واحد آموزشی تحت پوشش تشکل‌ها، کانون‌ها، انجمن اولیا و مربیان و دارالقرآن‌ها در ۱۵ ماه مبارک رمضان مقارن با ولادت امام حسن (ع) خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در جلسه شورای تشکل‌های دانش ‌آموزی، با بیان اینکه عرصه‌های جدید در کنار تهدیدهای ایجاد شده فرصت‌های جدیدی را برای ما قرار داده است، گفت: ظرفیت‌های خوبی به ویژه توجه به حوزه فناوری و استفاده از فناوری‌های جدید و حضور در فضای مجازی در این دوران شکل گرفت.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در دوران کرونا تحولات زیادی در فضای مختلف جامعه ایجاد شد، افزود: شرایط بعد از کرونا تغییر خواهد کرد حتی برای تربیت هم شاید تعریف‌های جدیدی دیده شود.

وی به وسعت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش در این حوزه و در بحران‌ها آسیب‌پذیرترین بخش است؛ اولین مجموعه‌ای است که تعطیل می‌شود، اولین مکانی است که در تهدیدها تخریب می‌شود و آخرین مجموعه‌ای است که بازسازی می‌شود تا کار آموزش را از سر بگیرد.

کاظمی بیان کرد: آموزش و پرورش در این حرکت سربلند شد این موضوع با کار معلمان، جهاد آموزشی و با حرکت‌های ارزشمند در چند مرحله شروع شد که مرحله اول استفاده از ظرفیت‌های آنان بود که در نهایت آموزش و پرورش یک حرکت ارزشمند و ماندگار را انجام داد و بزرگترین زیرساخت آموزشی را در سطح کشور آماده کرد که در حال تکمیل شدن است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در کنار این موارد دغدغه‌های دانش‌آموزان محروم که دسترسی ندارند از زاویه دید برنامه‌ریزان آموزش و پرورش مغفول نماند. اولویت اول آموزش و پرورش در این شبکه تشکیل کلاس و درس بود و بعد نیز کانال‌های پرورشی و فرهنگی و مشاوره‌ای شکل گرفت.

وی ادامه داد: در جلسات مختلفی که برگزار شد نیازمندی‌های این حوزه تعریف شده است و برای تشکل‌های دانش‌آموزی نیز کانالی مشخص می‌شود. از تشکل‌ها انتظار داریم تا برای توسعه ضریب نفوذ شبکه شاد تلاش کنند. ما نیز خواستار تشکیل کانال برای تشکل‌ها در ذیل کانال پرورشی هستیم.

کاظمی اشاره کرد: مقام معظم رهبری نیز بر موضوع جهش تولید تاکید دارند. آموزش و پرورش نیز ۱۶برنامه در سطح ملی طراحی کرده است. مقام معظم رهبری در این موضوع بر روی جوانان علاقه‌مند به کار تاکید دارند ما نیز باید در بحث جهش تولید و بیانیه گام دوم کار را ادامه می‌دهیم و با برنامه‌ریزی جهت کمک مومنانه که مقام معظم رهبری در نیمه شعبان و در شرایط جدید ضروری دانستند، پیش می‌رویم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: آغاز رزمایش همدلی مومنانه را در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، در مرحله اول با کمک تمام تشکل‌ها و با محوریت سازمان بسیج دانش‌آموزی در بیش از ۱۰هزار واحد آموزشی تحت پوشش تشکل‌ها، کانون‌ها، انجمن اولیا و مربیان و دارالقرآن‌ها در ۱۵ماه مبارک رمضان مقارن با ولادت امام حسن (ع) شروع می‌کنیم.

به اشتراک بگذارید :