21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ ۰۸:۳۶:۰۹
کد مطلب:  1161167
آموزش در دورافتاده ترین مناطق عشایری آذربایجان غربی جریان دارد

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر استان گفت: در شرایط کنونی، حتی در دورافتاده ترین مناطق عشایری هیچ دانش آموزی از آموزش دور نمانده است.

 

به گزارش پایگاهآموزش و پرورش استان، «نسرین پاکدوست» طی بازدید از منطقه عشایری سیلوانا در مصاحبه ای با صدا و سیمای مرکز در ارتباط با تداوم آموزش مجازی و راه اندازی شبکه شاد در مناطق عشایری گفت:هم زمان با شیوع ویروس کرونا و در پس آن تعطیلی مدارس در استان، تحقق شعار آموزش تعطیل نیست، جهت جبران عقب افتادگی درسی و استمرار آموزش نزدیک به 35 هزار دانش آموز عشایری در سطح استان ومناطق عشایر ی اقدامات خوبی صورت گرفت.

وی ادامه داد: برای 25 درصد از دانش آموزان مناطق مرزی عشایری که دسترسی به رسانه ملی و شبکه آموزش نداشتند، محتواهای آموزشی به تعداد بیش از 300 حلقه محتوای آموزشی تهیه شده در قالب لوح فشرده  در مجموع 400 ساعت فیلم 25-20 دقیقه ای تهیه و توزیع شد.

پاکدوست بیان کرد: در مناطقی که دسترسی به اینترنت و فضای مجازی میسر می باشد ایجاد کانال های آموزشی در فضاهای مجازی و پیام رسانهای داخلی ( پیام رسان ایتا به تعداد بیش از 600 کانال) در مناطق فعالیتهای آموزشی (تدریس، ارائه تکلیف، پرسش و پاسخ و ارزشیابی های مجازی) توسط معلمین بزرگوار صورت گرفته که شامل تعداد 5هزار محتوای آموزشی بصورت تدریس 25 دقیقه ای بوده است.

این مقام مسئول افزود: در سطح استان برای تمام مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم،  ابتدایی دوره اول و دوم با ایجاد کانال های آموزشی در قالب فیلم آموزشی بصورت روزانه بر طبق برنامه تحصیلی منتشر می شود که در مجموع بیش از 500 محتوای آموزشی در قالب فیلم های 25 دقیقه ای اخیراً با استفاده از ظرفیت شبکه شاد که یک شبکه تعاملی در آموزش(درفضای مجازی) است، بارگذاری شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر استان گفت: نکته مهم این است که درمناطقی که دسترسی به اینترنت و فضای مجازی میسر نبود در راستای فعالیتهای آموزشی اقدامات خوبی صورت گرفته از جمله با استفاده از ظرفیت راهبران آموزشی و مدیرآموزگاران اقدام به تهیه نزدیک به 9هزار پک و بسته آموزشی در قالب درسنامه، آزمونها و نمونه سوالات تهیه و بیش از 100 فلش با محتوای تدریس صوتی و توصیه های آموزشی و بهداشتی در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

پاکدوست با تقدیر از مسئولان آموزش و پرورش استان، معلمان و راهبران آموزشی اضافه کرد: بیش از 2هزار پک بهداشتی با برنامه ای که بصورت حضوری با رعایت پروتوکلهای بهداشتی و فاصله فیزیکی راهبران آموزشی تدارک دیده شده است، با حضور در منازل دانش آموزان این بسته ها را بصورت فرد فرد در اختیاردانش آموزان قرار می دهند و اگردانش آموزان ابهامات درسی هم داشته باشند موارد بررسی و رفع می شود و از طریق ارتباط تلفنی با والدین و دانش آموزان موارد ثبت و پی گیری می شود.

وی با اذعان به اینکه به معلمان تاکید شده است در این ایام دانش آموزان در کلاسها تجمع نداشته باشند؛ افزود: در این شرایط حتی در دورافتاده ترین مناطق عشایری هیچ دانش آموزی از آموزش دور نمانده و این فعالیتها تا پایان اردیبهشت تداوم خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید :