16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۰۸:۲۰:۰۰
کد مطلب:  ic4ZCxPW
وزیر آموزش و پرورش در آئین تجلیل از معلمان نمونه شهرستان های استان تهران:
دولت تدبیر و امید سعی در تامین معیشت، منزلت و هویت معلمان دارد

جشن بزرگ سپاس معلم و آئین قدر دانی از معلمان نمونه استانی شهرستان های استان تهران، با حضور وزیر آموزش و پرورش در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، علی اصغر فانی، وزیر آموزش  و پرورش در آئین جشن بزرگ سپاس معلم و آئین قدر دانی از معلمان نمونه استانی شهرستان های استان تهران، در اردوگاه شهید منتظری شهریار، سال 2030 را سال آموزش برای توسعه پایدار در صحنه بین المللی دانست و به برنامه سند تحول در نظام آموزشی کشور نیز اشاره کرد و گفت: این سند مبنای برنامه ششم و هفتم توسعه کشور تا سال 99 میباشد و یکی از موارد اساسی در این سند را ایجاد مرکز سنجش حرفه ای جهت ارزیابی معلمین در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و توسعه عدالت آموزشی برشمرد.

وزیر آموزش و پرورش با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل ، 36 هزار شهید دانش آموزو 5 هزار شهید فرهنگی، بالاخص شهیدان رجایی و باهنر و آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و توفیق ریاست جمهور، گفت:  پیامبر (ص) در بیان شیوای خود فرمودند، من معلم برانگیخته شدم؛ امام راحل نیز معلمی را شغل انبیاء دانستند، زیرا انبیاء هدایتگران جامعه بودند و معلمین نیز از این نقش برخوردارند. معلم رکن آموزش و پرورش است و با نفوذ و قدرت خود و جلب اعتماد دانش آموزان می تواند تربیت را در دانش آموزان شکل دهد.

این مقام مسئول در ادامه ضمن اشاره به این که لازمه نفوذ در متربی جلب اعتماد اوست و معلمین ما اکنون از نظر اجتماعی بالاترین گروهی هستند که جامعه به آنها اعتماد دارند، گفت: من امروز در میان شما معلمین نمونه به عنوان بخشی از کل همکاران آموزش و پرورش حضور یافتم تا دست شما عزیزان راببوسم و بر این بوسه افتخار می کنم، زیرا اگر این حضور شما معلمین در جامعه نبود ما از دستاوردهای هسته ای ، نانو و ... برخوردار نبودیم .

فانی گفت: دولت یازدهم سعی در تامین معیشت، منزلت و هویت معلم رادارد و البته می دانیم مشکلات اقتصادی معلمین ریشه در سالیان قبل دارد، لیکن امیدواریم با گشایش اقتصادی در دولت ، تحولی جدیددر وضعیت معلمین بوجود آید.

وی افزود:من دست تک تک معلمان را می بوسم و بر این بوسه افتخار می کنم چرا که هر چه پیشرفت در جامعه داریم از معلمان است امیدواریم با گشایش اقتصادی در دولت تدبیر و امید به معیشت معلمان رونق تازه ای ببخشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: معلمان به عنوان بالاترین و معتمدترین گروه جامعه با ایمان و اعتماد خود قدرت نفوذ بالایی در میان مردم دارند. در دیدارهایی که در چند روز گذشته با معلمین نمونه داشته و یا گزارشات کاری را مشاهده می کردم، در همه جا نشان از عشق معلمی بود و به واقع اگر عواملی از جمله کتاب، لوازم کمک آموزشی و ارزشیابی را از مجموعه آموزش دور کنیم ، خلل بوجود می آید، اما اگر معلم را از نظام آموزشی جدا کنیم ،دیگر آن نظام پویا و کامل نخواهد بود .

وزیر آموزش و پرورش نقش معلم را در فرآیند تعلیم و تربیت بسیار اساسی دانسته و در ادامه گفت: معلم رکن رکین تعلیم و تربیت است و همان طور که ریاست محترم جمهور نیز اشاره کردند، معلم ستون فقرات تعلیم و تربیت است.

به اشتراک بگذارید :