16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ ۱۱:۵۶:۴۶
کد مطلب:  1160684
مدیر کل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
تولید بیش از 200 هزار ماسک در 31 هنرستان فارس

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: تاکنون در 31 هنرستان در سراسر فارس بالغ‌بر 200 هزار ماسک تولیدشده که برخی از اقلام تولیدی این هنرستان‌ها به دلیل استاندارد مطلوب در مراکز درمانی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین افتتاح  کارگاه تولید ماسک در هنرستان دخترانه معدل آموزش‌وپرورش ناحیه دو شیراز، گفت: در هر بحرانی برای رفع و کاهش اثرات تخریبی آن،لازم است همه افراد مسئولیت اجتماعی خود را در نظر بگیرند و یکی از توفیقات کشورمان در بحران کرونا، مشارکت همه مردم درزمینه کاهش اثرات آن بر جامعه است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: فرهنگیان و دانش آموزان فارس نیز با پذیرش مسئولیت اجتماعی ، با استفاده از امکانات موجود در هنرستان‌ها  و توانمندی خود،در زمینه تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی دست‌به‌کار شده‌اند.

وی افزود: بر همین اساس تاکنون در 31 هنرستان در سراسر فارس بالغ‌بر 200 هزار ماسک تولیدشده که برخی از اقلام تولیدی  این هنرستان‌ها به دلیل استاندارد مطلوب در مراکز درمانی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اسماعیلی این حرکت معلمین را خودجوش و بدون هیچ چشمداشت مالی عنوان کرد و گفت: در هنرستان‌های دارای رشته صنعتی و شیمیایی نیز تاکنون با تأییدیه علوم پزشکی ، بالغ‌بر 3 هزار لیتر مواد شوینده و ضدعفونی استاندارد تولیدشده است.  

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین گفت: در بحران‌ها است که اخلاق‌مداری معنی پیدا می‌کند و در بحران‌های مختلف در کشورمان ، مردم با رعایت اصول اخلاقی به‌صورت داوطلبانه به کمک همنوعان خود شتافتند  و این امر ناشی از معنوی بودن ریشه‌های اخلاق در کشورمان است .   

به اشتراک بگذارید :