28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ ۱۰:۴۹:۴۴
کد مطلب:  1160601
۴۳ هزار فرهنگی شهرستانهای استان تهران آموزش مقابله با کرونا را از طریق آموزش‌های مجازی فراگرفته‌اند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: با توجه به اهمیت سلامت معلمان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۴۳ هزار فرهنگی دوره آموزش ضمن خدمت مقابله با کرونا را گذراندند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، الهه حسن پور به برگزاری برنامه های هفته سلامت در آموزش وپرورش که از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می شود، اشاره کرد و اظهار داشت: هفته سلامت در سال جاری با توجه به شرایط کنونی با شعار «حمایت همگانی از مدافعان سلامت» بر گزار می شود چرا که این هفته فرصتی مغتنم برای قدردانی از کادر درمانی و پزشکان و دست اندر کاران عرصه سلامت  است.
وی با بیان اینکه سلامت از مولفه های مهم و اصلی به شمار می‌رود، افزود: مقوله سلامت با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور بیش از گذشته مورد تاکید و توجه قرار گرفته است.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خاطر نشان کرد: آموزش همسالان نقش موثری در افزایش سلامت دارد و بر همین اساس موضوع سلامت همسالان در بین دانش آموزان توسط سفیران سلامت مدارس  مورد توجه و آموزش است.
وی عنوان کرد: ۱۴۰ هزار سفیر سلامت در آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران فعال هستند که تاکنون ۱۰۷ هزار نفر از آنها در سامانه سلامت ثبت نام کرده اند.
حسن پور تاکید کرد: جشنواره سفیران سلامت در راستای مراقبت بیشتر و آموزش آن توسط مراقبین سلامت مدارس و دبیران تربیت بدنی و توسعه فعالیت در این حوزه برگزار شد.
وی ادامه داد: دبیران تربیت بدنی باید شادی و نشاط را به خانه های دانش آموزان ببرند و بر همین اساس  رقابتی سالم و مؤثر بین دبیران ورزش و مراقبین  ایجاد شده است و هریک سعی در تولید آثاری با محتوایی جذاب تر، تخصصی تر و علمی تر کرده اند.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: تاکنون پنج هزار کلیپ در حوزه ورزش و سلامت توسط تیم کاری ما  تهیه و به دبیرخانه جشنواره ها  ارسال شده است.
این مسئول گفت: در اپلیکیشین و شبکه  شاد هم بخش تربیت بدنی و سلامت  سلامت دانش آموزان راه اندازی شد.
برنامه های هفته سلامت مطابق روز شمار ان از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می شود و بدین وسیله از زحمات مراقبین و کارشناسان حوزه تربیت بدنی و سلامت کمال  تقدیر وتشکر را دارم.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

به اشتراک بگذارید :