22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ ۱۳:۴۵:۱۹
کد مطلب:  1160032
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان :
فرایند آموزش با اولویت شبکه شاد ادامه دارد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گفت: فرآیند آموزش با اولویت شبکه آموزشی دانش آموزی «شاد» در سراسر استان ادامه دارد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، «مهین منافی» در جلسه توجیهی روسا و معاونین آموزشی مناطق با موضوع ادامه فرایند آموزش با اولویت شبکه شاد که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ اظهار داشت: تشکیل کارگروه در حوزه ستادی اعم از اداره کل، مناطق نواحی و مدارس با مشخص کردن نقش و وظیفه هر فرد گروه در تمام سطوح ضروریست.

وی بر حضور یا مشارکت صددرصدی مدیران و معلمان در شبکه شاد و لزوم تلاش برای بهره مندی حداکثری دانش آموزان از شبکه آموزش تاکید کرد.

منافی گفت: احصاء آمار دانش آموزان مقطع به مقطع، پایه به پایه در هر کلاس که به هیچ عنوان قادر به استفاده از شبکه شاد نمی باشد در دستور کار قرار گیرد تا راهکار های عملی و موثر جهت بهره مندی کلیه دانش آموزان استان از آموزش فراهم شود.

این مقام مسئول ادامه داد: درگیر کردن نیروهای اداری جهت نظارت، کنترل، احصاء آمار، ترغیب و تشویق ارائه راهکارهای عملی جهت رفع موانع طرح برای نهادینه کردن راه اندازی شبکه آموزش شاد و ارائه راهکار جهت دانش آموزانی که نمی توانند از این شبکه بهره مند شوند، راهگشاست.

وی بیان کرد: آمار روزانه راس ساعت 8 هر روز با فرم ارائه شده از اداره فناوری در پیام اتوماسیون و پیام رسان گروه روسا بارگزاری می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گفت: مدیران، معاونان، عوامل اجرایی مدارس و راهبران شبکه آموزش شاد با عنایت به پروتکل بهداشتی تا سطح کف مدرسه هستند بطوریکه هیچ دانش آموزی بی بهره از آموزش نباشد.

منافی ادامه داد: با تعبیه فرمی که در آن به تفکیک شهر، روستا، منطقه، مدرسه، جنسیت، پایه و مقطع تعداد دانش آموزان به دو شکل حاضر در شبکه و عدم حضور در شبکه احصاء شود.

این مقام مسئول بیان کرد: فعالیت معلمان در کلاس ها مدون و طیقه بندی شده از ساعت 8 الی 14 صورت پذیرد تا ساعت فراغت حل تکلیف ومطالعه آزاد برای هر دانش آموز فراهم شود.

وی گفت: توجه خاص به دانش آموزان مدارس شبانه روزی مناطق روستایی محروم و عشایری جهت پوشش آموزش دروس ضروریست تا آموزش صدر صدی کتاب برای آنها فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :